Суддя Високого суду Лондона Джуліан Ноулз підтримала чоловіка, до якого завітала поліція через його начебто «трансфобські» твіти. На думку судді, дії правоохоронців обмежували свободу слова чоловіка.

Як повідомляє Reuters, рішення у справі британця Гарі Мілера винесли в п’ятницю, 14 лютого.

Із листопада 2018 по січень 2019 року Мілер оприлюднив у Twitter 31 пост. Трансгендерна жінка, особа якої не розкривається, повідомила про них у поліцію, назвавши їх «відвертими трансфобними коментарями».

Приміром, в одному з твітів чоловік написав: «Знаєте, що найгірше в раку? Він трансфобний». В іншому він згадував відому трансгендерку та чемпіонку Олімпійських ігор Кейтлін Дженер, яка оголосила про зміну статі в 2015 році.

Скаргу трансгендерки британська поліція кваліфікувала як «інцидент на ґрунті ненависті без складу злочину». Правоохоронці навідалися до місця роботи Мілера, а пізніше телефоном повідомили йому про можливе кримінальне провадження, якщо він продовжить оприлюднювати твіти подібного змісту.

За словами судді Ноулз, яка розглядала справу, «ми ніколи не жили в орвеліанському суспільстві». Вона постановила, що твіти не порушували закон, а тому візит поліції до Мілера порушував його право на свободу самовираження.

Своєю чергою Ноулз відхилила скаргу Мілера проти поліцейських, які ознайомлювали його із підставами для порушення справи за фактом злочину на ґрунті ненависті.

За словами чоловіка, він не є трансфобом, а його позиція з цього питання є «критичною».

«Я хотів підвищити рівень обізнаності (щодо цього питання — ред.), сказавши про те, що є очевидним на інстинктивному рівні: що біологічний чоловік є чоловіком, а біологічна жінка — жінкою. Стверджувати інакше — це нечувано», — сказав Мілер у залі суду.

Своєю чергою, поліція після рішення суду заявила, що вони підтримують право людей висловлювати власні думки: «Під час своєї діяльності ми не завжди правильно тлумачимо речі, тож, звісно, після сьогоднішнього рішення ми зробимо відповідні висновки».

Поділитись: