Велика Британія закликала Російську Федерацію звільнити всіх затриманих і ув'язнених в Криму в зв'язку з їх незгодою з окупацією півострова.

Велика Британія закликала Російську Федерацію звільнити всіх затриманих і ув'язнених в Криму в зв'язку з їх незгодою з окупацією півострова.

Про це йдеться на сайті посольства Британії в Україні.

«Засудження заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова до двох років колонії-поселення за звинуваченням в «сепаратизмі» викликає глибоке занепокоєння. Ця справа є черговим свідченням систематичного переслідування Російською Федерацією людей, які виступають проти незаконної анексії Криму», — підкреслюють британські дипломати.

Зазначається, що цей випадок підтверджує подальше погіршення ситуації з дотриманням прав людини в Криму, починаючи з 2014 року, про що йдеться в останній доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини про порушення прав людини в Криму, який був оприлюднений 25 вересня.

«Позиція Умерова про незаконність анексії Криму широко підтримана міжнародним співтовариством, зокрема, Генеральної асамблеї ООН і Євросоюзом, який увів відповідні санкції проти Росії. З самого початку справа Умерова, включно із утриманням в психіатричному відділенні в 2016 році, не відповідало ніяким міжнародним стандартам», — заявили в посольстві.

«Ми не визнаємо і ніколи не будемо визнавати незаконну анексію Криму Росією. РФ повинна повернути Крим Україна і негайно звільнити всіх затриманих і ув'язнених з-за їх незгоди з діями російської влади на Кримському півострові», — заявили британські дипломати.

«Ми не визнаємо і ніколи не будемо визнавати незаконної анексії Криму Росією. РФ повинна повернути Крим Україні та негайно звільнити всіх затриманих і ув’язнених у зв’язку з їхньою незгодою з діями російської влади на Кримському півострові», — підсумували в посольстві.

Окупаційний суд Сімферополя 27 вересня засудив Ільмі Умерова до 2 років колонії-поселення. Російська окупаційна влада продовжує утиски кримських татар на півострові з початку анексії. 

В ООН доповіли про арешти в Криму, катування і нав'язування громадянства РФ.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile