ENRU

Британська компанія оскаржить рішення про передачу друку нових паспортів голландській фірмі

Британська компанія De La Rue Plc повідомила про намір оскаржити рішення уряду про передачу друку нових британських паспортів після Brexit голландсько-французькій компанії.

Про це повідомляє Reuters.

Керівництво De La Rue Plc визнало, що їхня пропозиція на тендері не була найдешевшою, проте «саме вони здатні забезпечити британців найбільш захищеними паспортами».

Крім цього, газета Daily Mail зібрала понад 265 000 підписів під петицією передати друк нових блакитних паспортів саме британській, а не іноземній компанії.

Раніше повідомлялося, що після виходу Британії з ЄС паспорти громадян країни буде друкувати голландська компанія Gemalto N.V.

Блакитні паспорти у Великій Британії діяли до 1988 року, коли країна вирішила змінити колір обгортки на бордовий, як у більшості країн ЄС.

Разом з тим, Європейський Союз не зобов'язує країн-членів друкувати паспорти саме у бордовій обгортці. Так, наприклад, Хорватія після вступу до ЄС залишила паспорти своїх громадян синіми.

Свого часу прем'єрка країни Тереза Мей сказала, що повернення «блакитних» паспортів громадянина Британії замість стандартних бордових паспортів ЄС, є «вираженням незалежності та суверенітету» країни.