Алкоголь посідає одне з провідних місць серед причин смертності людей у всьому світі. Крім того, його безпечної дози вживання не існує — алкоголь у будь-якому випадку нашкодить здоров’ю.

Алкоголь посідає одне з провідних місць серед причин смертності людей у всьому світі. Крім того, його безпечної дози вживання не існує — алкоголь у будь-якому випадку нашкодить здоров’ю.

Про це йдеться у висновках глобального дослідження медиків-членів міжнародної колаборації Global Burden of Diseases. Вони дослідили наслідки вживання алкоголю у 195 місцях планети, для дослідження взяли дані з 1990 до 2016 року.

У полі вивчення впливу алкоголю на людину були особи від 15 до 49 років.

Вживання алкогольних напоїв впливає на розвиток гострих та хронічних захворювань, включно з різними видами раку. Водночас учені зазначили, що помірне вживання алкоголю може навіть допомогти людям, які мають ішемічну хворобу серця, або діабет.

Згідно з висновками дослідження, на планеті кожна третя людина вживає алкогольні напої.

Учені дізналися, що кожного року від алкоголю вмирають 2,2% жінок та 6,8% чоловіків. Серед людей середнього віку ці цифри зростають майже удвічі.

Крім того, дослідники підрахували ризики захворюваності чи розвитку певних хвороб через вживання алкоголю. Так, алкогольні напої можуть вплинути на розвиток 23 хвороб, серед яких серцево-судинні захворювання, рак, цироз печінки, панкреатит та інші. Кожна додаткова доза алкоголю збільшує ризики їхнього розвитку.

Незважаючи на те, що мінімальні дози алкоголю можуть попередити певні захворювання, у довгостроковій перспективі його вживання все одно буде шкідливим для здоров’я.

Це дослідження було опубліковано в тижневому загальномедичному журналі The Lancet, який вважається одним з найпрестижніших у світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вживання понад 100 грамів на тиждень може скоротити тривалість життя — вчені

Раніше вчені з'ясували, що золоті рибки здатні зимувати під кригою завдяки алкоголю в організмі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile