2018-го в українських школах 63,9% вчителів стикалися із цькуванням дітей у своєму класі, 51,3% випадків цькування відбуваються у середній школі. Це дані громадської організації «STUDENA».

2018-го в українських школах 63,9% учителів стикалися із цькуванням дітей у своєму класі, 51,3% випадків цькування відбуваються в середній школі. Це дані громадської організації «STUDENA».

Олександр Черкас — учитель української мови, літератури та інформатики, класний керівник 8 класу київської школи в районі Відрадний. Йому 25 років, це вже третя школа, в якій він викладає. У 2017 учні Олександра номінували на премію Global Teacher Prize в Україні. Каже, що з булінгом, тобто цькуванням, серед дітей стикається постійно.

Нецензурна лексика, образи, бійки — все це чи не щодня вчитель бачить на власні і очі та намагається з цим боротися. Переважно через обережні розмови з батьками, психологами, особисті бесіди з дітьми, а також позакласні уроки.

На одному з таких уроків побувало Громадське і поговорило з самими дітьми про те, чи відчувають вони цькування і чи вміють захищатися. Що розповіли учні та сам учитель — у нашому спецрепортажі до Дня захисту дітей.

Поділитись: