Бундестаг укотре проголосував проти постачання Україні ракет Taurus

Парламент Німеччини не підтримав резолюцію про постачання Україні далекобійних крилатих ракет Taurus.

Про це повідомив німецький суспільний мовник ARD.

Там зазначають, що в голосуванні взяли участь 690 депутатів. 190 парламентарів проголосували за постачання ракет, натомість 495 виступили проти такого рішення. Ще 5 депутатів утрималися.

Taurus від Німеччини

26 лютого канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив проти можливої передачі Україні далекобійних ракет Taurus, бо вважає, що це втягне країну у війну з росією.

Він додав, що «здивований», що деякі люди навіть не замислюються над тим, що деякі дії Німеччини можуть призвести до втягування її у війну. Він також сказав, що Німеччина не зможе контролювати, яких цілей досягатимуть за допомогою ракет Taurus.

Раніше німецькі парламентарі рекомендували надати Україні «необхідні далекобійні системи озброєння та боєприпаси» для ударів по стратегічних об'єктах у далекому тилу росіян. Відповідну резолюцію подала на голосування парламентська коаліція.

За словами народного депутата Єгора Чернєва, формулювання про «зброю далекої дії» у тексті законопроєкту — це «езопова політична мова», а під цією зброєю мають на увазі саме крилаті ракети Taurus.

Однак заступниця лідера фракції Соціал-демократичної партії Німеччини Габріела Генріх заявила, що формулювання резолюції не обов'язково означає Taurus: «Це питання інтерпретації [...] Факт такий: наразі ми не провели червону лінію».

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції 25 лютого заявив, що Taurus — це «дуже важлива» зброя для України. Щодо того, чи передадуть Україні ці ракети він сказав, що порядок ухвалення рішення щодо будь-яких видів зброї завжди починається від США.

«Я не про те, що канцлер [Німеччини] залежить від президента США. А про те, що порядок дій щодо рішення тих чи інших видів зброї завжди був такий», — зазначив він.

Більше про Taurus

Ця авіаційна дозвукова крилата ракета призначена для високоточного ураження цілей на відстані до 500 км. У Німеччині висловлюють побоювання, що Україна може застосувати ракети для ударів по території росії.