Бутан за тиждень щепив проти COVID-19 майже все доросле населення. Як це вдалося?

Бутан отримав перші 150 тисяч доз вакцини AstraZeneca від Індії у січні, але вирішив не використовувати їх одразу
Бутан отримав перші 150 тисяч доз вакцини AstraZeneca від Індії у січні, але вирішив не використовувати їх одразуAP Photo/Channi Anand

Королівство Бутан за тиждень стало однією з країн світу з найбільшими показниками вакцинації населення проти коронавірусу. Там вже щепили понад 85% дорослого населення. У цій країні допомогли жорсткі карантинні заходи, продуманий план вакцинації, а ще ㅡ напуття від буддистських монахів.

Про це пише The Economist.

Бутан отримав перші партії вакцини проти коронавірусу від сусідньої Індії ще в січні, але не почав одразу ж робити щеплення людям. Перших постачань не вистачало на все населення, тож Бутан вирішив не обирати, яких громадян вакцинувати першими, а зачекав, поки Індія надасть додаткові дози препарату.

Зробивши щеплення проти коронавірусу майже всьому дорослому населенню Бутану лише за тиждень, влада уникла довгої вакцинальної кампанії та перетворила її на загальнодержавну подію.

Тільки за тиждень вдалося щепити 85% дорослого населення з близько 800 тисяч людей, що проживають у Бутані. Окрім Бутану, такі високі показники вакцинації є тільки в Ізраїлі, де щеплення почали робити у грудні 2020-го, та на Сейшельських островах.

Динаміка вакцинації у трьох країнах із найбільшими показниками щеплення населення: в Ізраїлі, Бутані та на Сейшельських островахСкриншот/Open World in Data

Порадитися про щеплення ㅡ до монахів

Як зазначає видання, на формування такого плану вакцинації у Бутані частково вплинули буддистські монахи. Після того, як країна отримала перші дози вакцини, влада звернулася до них по пораду, як найкраще вчинити. Монахи порадили почекати два місяці та ввести першу дозу жінці, яка народилася в рік Мавпи. Так, першою у Бутані щеплення проти коронавірусу отримала Нінді Демі.

Оскільки країна зачекала, поки надійде достатньо вакцин для масової вакцинації, це допомогло створити щільний графік та швидко щепити більшість населення.

Однак не варто думати, що лише напутнє слово монахів зіграло свою роль. Лідери Бутану поставилися максимально серйозно до боротьби з епідемією: ввели жорсткі карантинні обмеження, створили спеціальний загін «Вартові миру», які допомогли створити та укомплектувати понад 1200 станцій вакцинації в усій країні.

У березні сам король Бутану тиждень пробув на обов'язковій самоізоляції після туру південними провінціями, а прем'єр-міністр пробув на карантині 21 день після офіційної поїздки до Бангладеш.