Громадянин України Андрій Захтей, заарештований у справі так званих «кримських диверсантів», направив до Слідчого комітету Росії заяву про катування.

Громадянин України Андрій Захтей, заарештований у справі так званих «кримських диверсантів», направив до Слідчого комітету Росії заяву про катування.

Про це повідомляє «Медиа Зона».

За словами Захтея, протягом двох днів його катували співробітники спецслужб.

«Мене били і катували, вимагаючи визнати провину в тому, що я перебував в групі диверсантів, які готували вибухи в Криму », — сказав він.  

На руках у Захтея залишилися шрами, вони зафіксовані і лікарями, які оглядають Захтея при вступі до СІЗО Сімферополя.

«Шрами у мене на руках з'явилися від того, що співробітники ФСБ сильно стягнули мої зап'ястя наручниками, — пояснив Захтей у своїй заяві. — При цьому, коли мене катували струмом, від болю я сильно смикався, від чого на зап'ястях з'явилися рани. Катували мене два дні струмом. Спочатку пристібали клеми до ніг і до сідниць, включали струм, вимагали зізнатися в скоєнні злочину. Я говорив, що звичайний я таксист і приїхав на місце перестрілки за дзвінком клієнта, але мене продовжували катувати. Надалі клеми стали чіпляти до геніталій, від болю я кілька разів втрачав свідомість».

На голові у нього весь цей час був мішок, тому людей, які катували Захтей не бачив.

Він вимагає перевірити дії силовиків і притягнути їх до відповідальності.

Нагадаємо, лефортовський районний суд Москви продовжив термін утримання під вартою фігурантам справи «про підготовку терактів в Криму» Євгену Панову і Андрію Захтею до 7 березня.

Українця Панова буде захищати адвокат Сенцова.

Фігуранти справи «кримских диверсантів» Євген Панов і Андрій Захтей знаходяться в московському СІЗО «Лєфортово».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Били трубою та електрострумом»: українець Панов звинуватив ФСБ у тортурах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile