За даними Міністерства фінансів України, за підсумками 2018 року доходи державного бюджету склали 716,6 мільярда гривень, що на 8,1 мільярда гривень (1,11%) менше, ніж планувалось.

Зазначається, що з податкових надходжень найбільше недоотримали акцизного податку — на 8% менше від плану (86,9 мільярда гривень). Також недовиконали надходжень від внутрішнього податку на додану вартість (93,9% від плану) та рентних платежів (97,4% від плану).

Крім цього, держбюджет недоотримав 11,7% відрахувань з прибутку Національного банку України. Їх планувалось отримати на 44,6 мільярда гривень.

Водночас, за деякими податками в уряді зафіксували перевиконання. Зокрема, податок на прибуток підприємств перевиконали на 18,5%, а податок на доходи фізичних осіб на 0,7%.

Проте у Мінфіні повідомляють, що недовиконання доходів бюджету не спричинило суттєвих негативних наслідків через те, що уряд недовиконав державних видатків на близько 2,4%.

«Основною статтею, за якою фактичні видатки були на 12,2 млрд грн нижчими за планові через курсову різницю, було обслуговування державного боргу», — повідомили у відомстві.

У грудні повідомляли, що за 11 місяців 2018 року доходи бюджету перевиконали на 1,8 мільярда гривень.

Раніше у Рахунковій палаті повідомляли, що 40% бюджету на 2019 рік піде на погашення державного боргу.

Поділитись: