Рахункова палата провела експертизу проекту закону про державний бюджет, який уряд вніс на розгляд Верховної Ради, та виявила, що близько 40% доходів бюджету будуть спрямовані на виплату за державним боргом, тому можливості здійснювати соціальні видатки зменшаться.

Рахункова палата провела експертизу проекту закону про державний бюджет, який уряд вніс на розгляд Верховної Ради, та виявила, що близько 40% доходів бюджету будуть спрямовані на виплату за державним боргом, тому можливості здійснювати соціальні видатки зменшаться.

Про це повідомив очільник відомства Валерій Пацкан, передає прес-служба відомства.

«Більше 40% доходів державного бюджету належить сплатити на погашення й обслуговування державного боргу, що зменшує можливості бюджету для здійснення соціально-економічних видатків. А отже зменшуються можливості для підвищення пенсій, зарплат та соціальних виплат, а також для будівництва доріг, нових шкіл, лікарень, дитсадків і загалом розвитку інфраструктури», — заявив Пацкан.

За словами очільника Рахункової палати, попри заплановане підвищення тарифів на газ для населення, та розширення переліку сімей, які матимуть право на отримання субсидій на житлово-комунальні послуги, у проекті бюджету на 2019 рік передбачено зменшення фінансування системи субсидій.

«Ці дані свідчать про зменшення кількості сімей, які отримають житлові субсидії. У цій ситуації кошти, які виділяються на субсидії, потрібно максимально ефективно використовувати», — повідомив Пацкан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

Раніше в Мінсоцполітики заявляли, що родини заробітчан можуть позбавити субсидії, якщо громадяни працюють за кордоном неофіційно або не сплачують ЄСВ в Україні.

Зазначимо, що пік виплат за державним боргом України настане у першому кварталі 2019 року, коли уряду необхідно буде сплатити еквівалент 112,5 мільярдів гривень (у різних валютах).

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, протягом 2019 року уряд має виплатити кредиторам близько 15 мільярдів доларів. У розрахунку на одного мешканця України, ця сума складає близько 350 доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Зазначимо, що 28 вересня, на засіданні уряду ухвалили рішення про продовження спеціальних зобов’язань Нафтогазу щодо продажу газу населенню за низькими цінами до 18 жовтня.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Зазначимо, що напередодні видання «Економічна правда» повідомило, що український уряд намагається достроково припинити програму співпраці з МВФ та розпочати нову — короткострокову та з меншими обсягами фінансування.

Нагадаємо, що за результатами перебування місії МВФ в Україні домовленості про виділення коштів фонду ані у рамках старої, ані у рамках нової програми досягнуто не було.

Раніше очільник Нафтогазу Андрій Коболєв повідомляв, що уряд та МВФ домовились про поступове підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня. Саме це питання є ключовою умовою надання фондом коштів Україні. В той же час, у Мінсоцполітики не виключили відмову від підвищення цін на газ через те, що МВФ так і не видав траншу Україні.

Нагадаємо, що 5 транш у програмі EFF розміром майже 2 мільярди доларів необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Раніше уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ.

Поділитись: