«Це більше про бізнес, а не хворих людей»: Разумков пояснив, чому не голосував за законопроєкт про медичний канабіс

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков утримався від голосування за законопроєкт про легалізацію медичного канабісу під час першого читання 13 липня. Каже, цей закон більше стосувався бізнесу, а не забезпечення людей знеболювальним.
Про це він сказав в етері програми «Мокрик По Живому» на hromadske.
Зокрема, за словами Разумкова, цей законопроєкт стосувався вирощування і виробництва конопель, до того ж він має багато прогалин.
«Це закон був про гроші. Про виробництво, а не про забезпечення людей знеболювальним. Якби там було: нумо збільшимо перелік лікарських засобів, які можуть бути надані... ну сьогодні у нас вже є інші знеболювальні, інші наркотичні речі, які на чіткому контролі. Але це все-таки більше про бізнес, а не про хворих людей», ㅡ сказав він.
Разумков також додав, що не приховував свою позицію щодо цього законопроєкту та вважає, що «це робити сьогодні не варто».
«Якщо треба забезпечити людей знеболювальними ㅡ добре, це треба зробити 100%. Але для цього є інші механізми. Не обов'язково ухвалювати закон про вирощування», ㅡ каже Разумков.
За його словами, розширити перелік препаратів, які дозволено надавати хворим для знеболення, можна через рішення Кабінету міністрів.
Про що йдеться?
Верховна Рада 13 липня не змогла підтримати у першому читанні законопроєкт про легалізацію медичного канабісу в Україні: «за» проголосували тільки 184 депутати.
Напередодні Міністерство охорони здоров’я закликало депутатів підтримати законопроєкт, який має надати доступ хворим до медичного канабісу та регулювати його обіг. Там наголосили, що така легалізація — це медичне, а не політичне питання.
У міністерстві нагадали депутатам, що застосування лікарських засобів, що містять у своєму складі канабіс, дозволене у багатьох європейських країнах. Ефективність коноплі доведена вченими в лікуванні понад 50 патологічних станів.
Раніше одразу 60 громадських організацій України виступили з вимогою до 16 липня ухвалити у першому читанні законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу. Там наголошують, що поки депутати вагаються, пацієнти й надалі лишаються без необхідних їм ліків.
«Вони у муках живуть роками без них або купують нелегально. Щодня люди не можуть вгамувати свій біль або вимушені йти на злочин через придбання препаратів на основі забороненого канабісу», — йдеться у зверненні.
Легалізація канабісу в Україні
10 листопада глава парламентської фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявляв, що у Верховній Раді створили робочу групу, яка почала напрацьовувати закон щодо легалізації медичного канабісу в Україні.
Перед цим думку щодо його легалізації висловили українці на Всенародному опитуванні президента, хоча в Офісі президента і заявляли, що жодних юридичних наслідків опитування не матиме
- Поділитися: