Міністр охорони здоров’я Максим Степанов обурився проведенням фестивалю Khortytsia Freedom у Запоріжжі і очікує нового спалаху COVID-19 у місті.

Про це Степанов заявив на брифінгу у вівторок, 22 вересня.

«Обов’язково треба було провести такий захід, зібрати десятки тисяч людей? У мене немає жодного питання до людей, у мене питання до організаторів. Вибачте, це просто треш якийсь — те, що ви робите. У мене просто немає іншого слова», — обурювався Степанов.

Він зазначив, що напередодні відбулася зустріч із мерами обласних центрів, де «вони домовилися, що не використовуватимуть COVID-19 для політичної боротьбі». Через проведення таких заходів, за словами Степанова, обов’язково буде збільшення кількості хворих коронавірусом.

Що це за фестиваль і чи дотримувалися там заходів безпеки?

Це дводенний музичний фестиваль, який проводиться щорічно у Парку Металургів у Запоріжжі. На фестивалі співали відомі українські виконавці: Аліна Паш, Макс Барських, Сергій Бабкін, «Ляпіс-98» та інші.

Організатори обіцяли проводити на Khortytsia Freedom температурний скринінг, забезпечити відвідувачів антисептиками, а також призначити медичних працівників, які працювали безпосередньо на локаціях фестивалю.

Однак глядачі нехтували заходами безпеки. На фото можна побачити, що майже ніхто не вдягнув маску. Люди дуже щільно стояли одне до одного біля сцени та не зберігали дистанцію. Утім ведучі фестивалю наголошували на тому, що треба дотримуватися дистанції та носити маску.

Протягом двох днів на фестивалі були представники Держпродспоживслужби, у якої не виникло питань до заходів безпеки щодо COVID-19.

Яка ситуація із коронавірусом у Запоріжжі та Україні?

Станом на ранок 22 вересня в Запорізькій області виявили 100 нових хворих на COVID-19, з них 33 — у Запоріжжі. Загальна кількість випадків захворювання в регіоні склала 3034.

В Україні за добу виявили 2 884 випадків зараження коронавірусом, від COVID-19 вилікувались 1 717 людей.

Поки немає вакцини від COVID-19, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) рекомендують носити захисну маску, не торкатися руками обличчя, дотримуватися дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мити руки та користуватися антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись: