В Україні не спостерігається зниження темпів поширення COVID-19, тому будь-які подорожі навіть в межах країни збільшують ризик зараження вірусом SARS-CoV-2. Поки не існує достатньо даних, щоб можна було однозначно стверджувати, який спосіб подорожі є найбільш безпечним. Тому у Центрі громадського здоров'я закликали у будь-якому разі дотримуватись загальних правил безпеки:

  • Якомога частіше мийте руки під проточною водою з милом не менше 20 секунд. Особливо після відвідування громадських місць, доторків до поверхонь та після повернення з вулиці. Також: після туалету, кашлю та чхання, зняття засобів індивідуального захисту, перед прийомом їжі і завжди, коли відчуваєте, що руки забруднені.
  • Якщо немає можливості помити руки, обробляйте їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%. Використовуйте достатню кількість антисептика, щоб кисті рук були повністю вкриті розчином. 
  • Уникайте доторків до очей, рота та носа немитими руками. Кашляти та чхати слід лише у паперову серветку або згин ліктя, після чого варто обов’язково помити руки.
  • Віддавайте перевагу безконтактним пристроям: способам оплати, автоматичним дверям тощо.
  • Уникайте тісних контактів з людьми. Дотримання дистанції не менше 1 метра допомагає знизити ризик зараження. У місцях великого скупчення людей (автобусах, поїздах тощо), де дотримуватись дистанції дуже важко, необхідно використовувати маску так, щоб були покриті ніс та рот.
  • Збираючись у подорож, слід підготувати достатню кількість масок. Їх треба змінювати щодві-три години, або коли вона стала вологою чи забруднилась. У спекотну погоду це може відбуватися швидше.
  • Викидайте використані засоби індивідуального захисту та серветки у спеціально обладнані для цього урни.
  • Сумлінно дотримуйтесь вимог та рекомендацій перевізника, навіть, коли здається, що це створює додаткові незручності. Ці вимоги спрямовані на створення безпечних умов для пасажирів та персоналу.
  • Надавайте перевагу пересуванню приватним авто. Це зменшить кількість контактів із людьми і зробить подорож безпечнішою. Водночас не треба забувати про ризики, які виникають під час зупинок на автозаправках, готелях тощо.
  • Не слід вирушати у подорож, якщо відчуваєте погіршення самопочуття, або у вас з’явилися підвищення температури тіла, нежить, біль в горлі, кашель, чи пройшло менше 14 днів з моменту контакту із випадком підтвердженого захворювання на COVID-19.

У ЦГЗ нагадали, що в Україні продовжує діяти адаптивний карантин. Відповідно, кожен регіон визначає для себе рівень протиепідемічних заходів. Тому, якщо ви плануєте подорож, насамперед необхідно дізнатись, які протиепідемічні заходи діють в регіоні, куди ви прямуєте. А саме: в якому режимі працює транспорт, чи відкриті готелі та магазини тощо.

Подорожей варто уникати людям, які у групі ризику: старші 60 років, ті, хто мають хронічні захворювання легень і серцево-судинної системи, цукровий діабет, ниркову недостатність, аутоімунні захворювання, імуносупресивні стани.

Фото:

ЦГЗ

Поділитись: