«Центр спільних дій» допомагає українцям знайти тимчасове житло. Куди звертатися?

Аналітично—адвокаційна громадська організація «Центр спільних дій» із командою волонтерів допомагає українцям знайти безпечне тимчасове житло. Мешкати там можна буде безкоштовно.

Про це повідомили в організації.

Там просять заповнювати анкету тих, хто:

  • має придатне приміщення для поселення людей у багатоквартирних чи приватних будинках і готові надати його безплатно;
  • є представниками громад, які мають функціональні адміністративні будівлі для розміщення там людей;
  • мешкає у Львівській, Закарпатській, Волинській, Тернопільській, Чернівецький, Івано-Франківській, Хмельницькій чи Рівненській областях (місто/село/селище).

Після заповнення анкети «Центр спільних дій» сконтактує громадян для узгодження деталей та передасть необхідну інформацію тим, хто шукає прихисток.

Також заповнювати анкету пропонують тим, хто:

  • шукає прихисток на одну ніч або більше;
  • їде в дорозі в напрямку більш безпечних регіонів і планує там зупинитися.

Після заповнення заявки «Центр спільних дій» візьме її на опрацювання і шукатиме житло.

В організації також вказують, що зводять людей, які прямують до західних регіонів або вже перебувають там, з управлінцями громад та волонтерами, які можуть надати прихисток.

Спільно з волонтерами організація дізнається основну важливу інформацію від обох сторін, щоб ефективно сконтактувати. Пріоритетно допомагають сім’ям із дітьми.

Водночас «Центр спільних дій» не допомагає з переїздом та переходом через кордон, не несе відповідальності за вашу безпеку та особисті речі, не дає гарантій, що житло знайдеться, не шукає житло під оренду та не несе відповідальності за умови проживання.

Що відбувається?

У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.

Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. 20 областей України та декілька міст окремими рішеннями введи комендантську годину.

Командувач Сухопутних військ та командувач оборони Києва генерал-полковник Олександр Сирський каже, що російські війська деморалізовані та виснажені, бо українці показали, що вміють захистити свій дім від непроханих гостей.

Втрати з обох боків

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.

У Генштабі ЗСУ розповіли, що станом на 18:00 27 лютого Росія втратила близько 4 500 військових (вбиті та поранені). Знищено та пошкоджено 27 літаків (уточнюється), 26 гелікоптерів, 150 танків, 700 бойових броньованих машин, близько 50 гармат, один ЗРК «БУК», чотири РСЗВ БМ-21 «Град», 60 цистерн, два безпілотники оперативно-тактичного рівня, 2 кораблі та катери.

У Генштабі кажуть, що підрахунок триває й ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.

Станом на вечір неділі, 27 лютого, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинуло 352 цивільних українця, серед них 14 дітей. Поранених — 1 684 людини, з них 116 дітей, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.