УКРАЇНА

Мандрівниця Чапаті: Як українці врятували індійське цуценя

26 серпня, 2017 19:29
УКРАЇНА/Мандрівниця Чапаті: Як українці врятували індійське цуценя
Зберегти
Вигляд
lead
Вісім місяців тому українська пара Крістіна та Євген врятувала голодне та зневоднене цуценя в індійському місті Кочі.

Вісім місяців тому українська пара Крістіна та Євген врятувала голодне та зневоднене цуценя в індійському місті Кочі. Вони прихистили собаку і вже півроку разом подорожують світом. Відтоді мандрівниця на ім’я Чапаті стала зіркою соціальних мереж.

Кияни Євген Петрусь та Крістіна Масалова приїхали до Індії наприкінці січня. Вони хотіли радикально змінити життя – залишили роботу, здали квартиру та вирушили у піврічну подорож на Схід.

«Те, що ми потрапили до рідного міста Чапаті – Кочі – це була повна випадковість. Просто тому, що ми знайшли найдешевші квитки з усіх доступних саме туди. Подивились інформацію про місто, зрозуміли, що там є на що подивитися і що звідти дуже зручно мандрувати далі», — розповідає Євген.

Фото з facebook Travelling Chapati

На третій день в Кочі, під час нічної прогулянки, подружжя натрапило на цуцика, який помирав від голоду піcля тривалого перебування під жарким сонцем. Спочатку пара вирішила надати безпритульній тварині медичну допомогу та знайти їй господаря.  

За словами Євгена, знайти ветеринара було складно:

«Спочатку ми потрапили в місцеву муніципальну клініку. Там за прийом лікаря заплатили 2 гривні. За ці гроші до собаки навіть не торкнулися, — подивилися на неї з відстані і сказали «в неї здається є блохи, треба лікувати бліх».

Потім Крістіна та Євген знайшли приватну клініку на околиці міста, де собаці зробили щеплення, вимили бліх та кліщів.

Після цих процедур подружжя поїхало в інше заплановане місто, де разом з Чапаті провели десять днів і вирішили його залишити.

«Ми в житті бачили стільки різних собак і жодна на неї не схожа. Вона настільки цікава, в неї настільки відмінний темперамент, звички. Якщо за нею стежити – це постійний фан і кайф», — каже Євген.

Спершу потрібно було зробити цуценяті документи, це було непросто, адже це передовсім — мікрочіп — основний ідентифікатор для в’їзду тварини в інші країни. Його роблять у будь-якій точці світу. У подружжя була індійська віза на два місяці, тож за цей час мусіли підготувати усі документи.

Фото з facebook Travelling Chapati

Наразі з Чапаті вони проїхали 6 країн – Індія, Непал, Таїланд, Філіппіни, М’янма та Україна, подолавши понад 30 тисяч кілометрів.

«Чапаті їздила на будь-яких видах транспорту, які можна уявити: літала літаками, плавала на катамаранах та великих лайнерах, поїздах, автобусах, автомобілях, скутерах, тук-туках тощо. Нам пощастило, що ми взяли її у ранньому віці, і вона була достатньо гнучкою, щоб навчитися жити в подорожі», — розповідає Євген.

Назвати собаку вирішили як індійський хліб: «Ми дуже його полюбили і їли за кожним прийомом їжі, — розповідає Крістіна. — Коли я зауважила, що наша дівчинка настільки ж тоненька, як цей хлібець, плюс дуже схожий колір, я запропонувала так і назвати її — Чапаті».

 

A post shared by Chapati (@travelingchapati) on

У місцевих це ім’я викликало позитивні та яскраві емоції, кажуть господарі пса. Порода Чапаті – індійська собака-парія, якій понад 15 тисяч років.

Сьогодні за Інстаграмом Чапаті стежить понад 18 тисяч читачів, а Фейсбуком – 6-ть.  Серед послідовників - відома боллівудська акторка Тріша. Українські господарі кажуть, — можна допомагати собакам, просто ведучи сторінки у соцмережах:

«Ми дійсно бачимо реальні результати, коли люди присилають нам фотографії та історії про те, що рятують собак і забирають їх до себе. Це нас найбільше мотивує, це драйвер для подальших змін та розвитку проекту з Чапаті».

Зараз пара планує створити ютуб-канал Чапаті, де буде корисна інформація про те, як рятувати безпритульних тварин,  робити для них документи у різних країнах світу та подорожувати з ними. А поки що Чапаті та її нова сім’я готуються до наступної поїздки – в Італію.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Більше про:
# чапаті
# собаки
Пов`язані новини