Наталя Гуменюк (по центру) на презентації своєї книги «Загублений острів»
У Києві 3 березня відбулась презентація книжки «Загублений острів» журналістки Наталі Гуменюк.

Презентація відбулася у Мистецькому Арсеналі.

Авторка книги Наталя Гуменюк під час презентації зазначила, що анексія півострова сталася на тлі тяжких подій в Україні і агресії РФ, але це не означає, що Україна не має аналізувати попередню політику щодо півострова.

«Ми маємо аналізувати помилки і української влади... Окрім аналізу помилок час говорити про сьогодні», — зазначила вона.

Зокрема авторка наголосила на сприйнятті кримських татар як корінного народу Криму.

На презентації також дискутували про можливість українських журналістів їздити в анексований Крим і висвітлювати події на півострові.

«Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму» розповідає про життя пенсіонерів, кримських татар, студентів й громадських активістів, правозахисників та військових, людей з різними політичними та ідеологічними поглядами.

Упродовж 2014-2019 років Гуменюк їздила на півострів і писала про їхні історії.

«Я вважаю це наша відповідальність розказувати про наших людей там, хай на окупованій, але нашій землі. Щоб там не казали, але реальність змінюється і не знаючи, що відбувається в Криму зараз, ми й не можемо знати, як діяти», — зазначила Гуменюк.

Прочитати збірку українською можна, купивши її паперову версію, а також в електронному форматі — українською та російською. «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму» купити у Видавництві Старого Лева.

Наталка Гуменюк — українська журналістка, у 2013–2020 роках — спецкореспондентка hromadske, у 2015–2019 роках — голова ГО «Громадське телебачення». Спеціалізується на міжнародній політиці та конфліктах.

Поділитись: