Частина фракції «Блок Петра Порошенка» не хоче підтримувати новий мовний закон, тому його розгляд штучно затягують до виборів президента. Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив народний депутат від «Самопомочі» Тарас Пастух.

«Фактично є дві фракції, які затягують штучно цей законопроект: це фракція «Блоку Петра Порошенка» та фактично «регіоналів» — «Опоблоку». Вони, розуміючи, що жодна поправка, коли в залі сидять 30 депутатів, не пройде, все рівно або на своїх поправках наполягають, або збивають чужі», — зазначив Пастух.

На думку депутата, через такі дії штучно створена ситуація, за якої мовний закон не ухвалять до виборів президента.

«І в залі (парламенту — ред.) пояснюють, для чого це потрібно: тому що є частина фракції БПП, яка не буде голосувати за цей закон. І тоді не спрацює білборд «Мова», — пояснив він.

Пастух зазначив, що в деяких депутатів є «дискомфорт» від того, що доведеться в державних установах і на офіційному рівні користуватися державною мовою.

«І друге: є частина депутатів, які збирали свої голоси там, де є етнічне населення (меншини — ред.). Очевидно, що вони зараз намагаються показати прихильність до своїх виборців і атакують цей закон. Вони голосувати за нього не зможуть, тому що вони втратять підтримку виборців. Тому я думаю, що будуть тягнути навіть до другого туру виборів, а не до першого», — резюмував він.

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №5670-д, який визначав статус української мови як офіційної державної мови в Україні та передбачав адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення норм закону.

Згідно із законопроектом, єдиною державною мовою в Україні є українська, а «спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності» всупереч Конституції України «провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу». Проект передбачає, що українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство. Також українською мовою мають розмовляти усі високопосадовці та керівники силових структур, депутати усіх рівні, судді, адвокати, керівники вишів, медпрацівники тощо.

Поділитись: