Чехія та Словаччина скасували міжурядові консультації через різну позицію щодо війни в Україні

Чехія скасувала традиційні міжурядові консультації зі Словаччиною через «суттєві розбіжності» в ключових питаннях зовнішньої політики. Прем'єр Словаччини Роберт Фіцо звинуватив чеський уряд у спробі поставити під загрозу відносини країн через позицію щодо війни в Україні.
Про це пишуть Aktuality та CNN Prima NEWS.
Прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала 6 березня оголосив, що чесько-словацькі міжурядові консультації не відбудуться найближчими тижнями чи місяцями, оскільки чеський уряд вважає це недоцільним.
Фіала домовився з прем'єр-міністром Словаччини Фіцо ще в листопаді минулого року про продовження традиції спільних засідань уряду, які мали відбутися в Чехії навесні 2024-го. Останні міжурядові консультації відбулися у квітні 2023 року, коли уряд Словаччини очолював Едуард Хегер.
Наразі ж Фіала заявив, що вже «неможливо приховати» суттєві розбіжності в поглядах урядів двох країн на деякі ключові зовнішньополітичні теми. Зокрема в уряді Чехії вважають проблематичною зустріч міністра закордонних справ Словаччини Юрая Бланара з російським колегою сергієм лавровим.
«Словаччина для нас — брат і сестра. Ми історично пов’язані, ми близькі один до одного. Але правда в тому, що нинішній словацький уряд має діаметрально іншу позицію щодо ключового питання. Ми вважаємо, що ця позиція не узгоджується з поглядом західного світу і трохи йде на користь інтересам володимира путіна», — сказав Фіала.
У відповідь Фіцо звинуватив чеський уряд у спробі поставити під загрозу словацько-чеські відносини «лише тому, що зацікавлений у підтримці війни в Україні, тоді як словацький уряд відкрито говорить про мир».
Нагадаємо, з нагоди другої річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну, Фіцо заявив, що «війна почалася ще у 2014 році з розгулу українських неонацистів» та стверджував, що під час конфлікту «вбивають слов'ян, а Захід спостерігає». Чеські та світові політики висловили свою незгоду з цими заявами.
- Поділитися: