За 55 років по вироку двох чоловіків виправдали у вбивстві активіста Малкольма Ікса. Зокрема — завдяки Netflix

Суд у Нью—Йорку після повторного розслідування визнав двох чоловіків, засуджених за вбивство активіста Малкольма Ікса, не винними. Допоміг у цьому серіал від Netflix.

Про це повідомляє Associated Press.

У березні 1966 року трьох людей — Мухаммада Азіза, Халіла Іслама та Муджахіда Абдул Халіма (Томас Хаган) — визнали винними у вбивстві активіста Малкольма Ікса та засудили до довічного ув'язнення.

Хаган визнав, що був одним із трьох людей, які застрелили Малкольма, але заявив, що Азіз та Іслам до вбивства не причетні. Двоє чоловіків стверджували, що вони невинні та пропонували алібі. Але їх все одно засудили, хоча в прокуратури не було речових доказів, що пов'язували їх зі злочином.

Справу щодо Азіза та Іслама почали повторно розглядати після документального мінісеріалу «Хто вбив Малкольма Ікса?», який Netflix випустив у 2020 році. У серіалі експерти заявляють, що справжні вбивці втекли, а засудили двох невинних чоловіків.

Повторне розслідування, яке тривало майже два роки, виявило, що у Федерального бюро розслідувань були документи, які вказували на інших підозрюваних. Також слідчі нарешті допитали свідка, який підтвердив алібі Азіза — чоловік на момент вбивства був вдома з травмою ноги.

Мухаммада Азіза достроково звільнили з в'язниці у 1985 році, а через два роки звільнили й Іслама. Останній помер у 2009 році. Його виправдали посмертно. Томаса Хагана також достроково звільнили з в'язниці у 2010 році.

Азіз назвав своє засудження результатом корумпованого процесу. «Мені не потрібен суд чи аркуш паперу, щоб сказати, що я невинний», — сказав він. Він додав, що радий, що його родина, друзі та адвокати зможуть побачити «офіційно визнану правду, яку ми всі знали».

Хто такий Малкольм Ікс?

Справжнє ім'я активіста — Малкольм Літтл. До 1964 року він був членом організації «Нації ісламу», яка виступала за перевагу афроамериканців над білими, розподіл темношкірих у США та Європі, не підтримувала плани з інтеграції.

Згодом Малкольм Ікс розчарувався у діяльності організації та засуджував расизм. Його застрелили у лютому 1965 року перед його промовою у Нью-Йорку. У тілі активіста виявили 21 поранення.