У США щорічно гинуть щонайменше 100 мільйонів птахів через зіткнення з дзеркальними багатоповерхівками, зокрема у великих містах. Кількість загиблих птахів може у декілька разів перевищувати зазначену цифру, вважають вчені. Про це пише The Guardian.

Природозахисники підготували спеціальний звіт, у якому йдеться про загрози і небезпеки для птахів. У звіті дослідники називаються найнебезпечніші для птахів міста США.

Зокрема, Чикаго з його численними скляними хмарочосами, згідно з дослідженням, є найнебезпечнішим містом для пташок.

У звіті йдеться, що понад 5 мільйонів птахів принаймні 250-ти різних видів літають через центр міста щоосені і навесні.

Вони подорожують двічі на рік, долаючи багато тисяч миль, навесні вирушаючи на північ з Центральної і Південної Америки і прямують через Великі озера в Канаду і восени назад на південь.

«Вони приземляються в незнайомому місці... Потім, коли настає день, і вони хочуть відшукати для себе їжі, летять до дерева, яке, на їхню думку, є деревом, але насправді воно відбите в якомусь скляному будинку ... Потім вони врізаються в скло і гинуть», — розповіла Сьюзен Елбін, директорка відділу охорони природи і науки в Нью-Йорку «Одубон», провідної організації з захисту птахів.

Крім того, як з'ясували вчені, більшість птахів, які мігрують через США, роблять це вночі, коли повітряний простір прохолодний і спокійний. Вони часто закінчують тим, що заблукали у містах через їхнє яскраве сяйво, а деякі гинуть там через зіткнення з хмарочосами.

Окрім Чикаго, небезпечними містами для птахів є Х'юстон і Даллас, а також Нью-Йорк, Лос-Анджелес, Сент-Луїс і Атланта.

Нагадаємо, у Бразилії знайшли одного з найрідкісніших птахів на планеті: востаннє його бачили 23 роки тому.

Поділитись: