Уряди 80 країн світу звернулися по допомогу до Міжнародного валютного фонду у зв'язку з пандемією коронавірусу та економічною кризою, яку вона спровокувала.

Про це повідомила очільниця МВФ Кристаліна Георгієва, йдеться у повідомленні фонду.

«Ми спостерігали надзвичайний сплеск запитів на надзвичайне фінансування МВФ — близько 80 країн подали заявки, і, швидше за все, надійдуть ще. Зазвичай у нас ніколи не буває декількох запитів одночасно», — повідомила Георгієва.

Першим екстрену допомогу від МВФ отримав Киргизстан — кредитну програму для цієї країни вже затвердила Рада директорів МВФ.

Загальну потребу країн, що розвиваються, у фінансуванні через коронавірус МВФ оцінює у 2,5 трильйона доларів. Раніше у МВФ повідомляли, що на боротьбу з наслідками коронавірусу готові виділити близько 1 трильйона доларів.

Про допомогу МВФ просить й український уряд. Загальний розмір програми, яку Україна розраховувала підписати з фондом наприкінці 2019 року, вирішили збільшити з 5,5 мільярда доларів до щонайменше 8 мільярдів доларів. Перший транш МВФ може скласти до 4 мільярдів доларів — його зарахують безпосередньо до бюджету України.

Раніше очільниця МВФ заявила, що у світі почалася нова економічна криза.

Кошти МВФ готовий перерахувати після того, як Україна виконає дві вимоги: ухвалить закон про ринок землі та банківського закону щодо неповернення націоналізованих банків колишнім власникам.

30 березня Верховна Рада у першому читанні ухвалила так званий «антиколомойський» законопроєкт, а у ніч на 31 березня — закон про ринок землі.

Поділитись: