Економіка Німеччини зазнала найбільшої рецесії з часів глобальної фінансової кризи 2008-2009 років.

Через пандемію коронавірусу валовий внутрішній продукт ФРН у першому кварталі 2020 року скоротився на 2,2%, повідомила в понеділок, 25 травня, німецька статистична служба Destatis.

Більше падіння спостерігалося лише в першому кварталі 2009 року, коли ВВП скоротився на 4,7%, нагадують у відомстві.

Економічний спад зачепив і торгівлю Німеччини з іншими країнами: так, на 4% скоротився експорт товарів, водночас ненабагато (0,7%) зріс експорт послуг. А імпорт і товарів, і послуг упав на 1,6%.

У Німеччині карантин через епідемію коронавірусу ввели 22 березня. Хоча він був не такий строгий, як у решті країн, німецькі економісти вже прогнозують ще більше падіння ВВП у другому кварталі, передає MarketWatch.

13 травня виконавча директорка Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва заявила, що падіння світової економіки через коронавірус може бути навіть гіршим, ніж найбільш песимістичні прогнози організації.

Зазначимо, що, відповідно до базового сценарію МВФ, у 2020 році світовий ВВП має впасти на 3%, а ВВП України — на 7,7%. Нову економічну кризу фонд називає найбільшою з часів Великої депресії 1930-х років.

Поділитись: