Міністерство фінансів України планує протягом тижня подати до парламенту зміни до державного бюджету на 2020 рік. У них планують збільшити видатки на охорону здоров'я, але на решту програм — зменшити на 50 млрд грн.

Про це повідомила заступниця голови Офісу президента Юлія Ковалів в ефірі програми «Свобода слова».

«З одного боку — збільшення видатків на охорону здоров'я та створення стабілізаційного фонду. Звідки гроші? По-перше, це скорочення державних видатків… Така економія буде близько 50 мільярдів гривень», — заявила Ковалів.

Зокрема, в України скоротять видатки на різноманітні програми, державні закупівлі, які можуть відкласти на наступний рік, а також на більшість міністерств та відомств, зарплати їхніх працівників.

Ще одним джерелом покриття додаткових видатків в Офісі президента називають державні запозичення, зокрема у Міжнародного валютного фонду. Зокрема, Ковалів зазначила, що наразі тривають переговори з МВФ про виділення додаткових 3,5-4 мільярдів доларів.

Зазначимо, що наразі Міністерство фінансів України розробляє законопроєкт про зміни до державного бюджету на 2020 рік, у яких має передбачити фінансування заходів із протидії коронавірусу.

Поділитись: