УКРАЇНА

На Донеччині мінімум три населених пункти лишаються без електрики через обстріли

23 грудня, 2016 12:31
УКРАЇНА/На Донеччині мінімум три населених пункти лишаються без електрики через обстріли
Зберегти
Вигляд
У Донецькій області третина селища Луганського, що п'яту добу поспіль потрапляє під обстріли артилерії через загострення ситуації на Світлодарській дузі, досі лишається без електрики.

У Донецькій області третина селища Луганського, що п'яту добу поспіль потрапляє під обстріли артилерії через загострення ситуації на Світлодарській дузі, досі лишається без електрики.

Про це кореспонденту Громадського повідомили місцеві мешканці.

«Світла досі немає. Лінії електропередач треба ремонтувати прямо там, де стріляють. З другої ночі, як почати стріляти й досі стріляють, і від нас, і від них летить. Падали снаряди на сусідній вулиці. На Красношапки. Там і газу тепер нема — пошкодило газорозподільну станцію», — розповів телефоном мешканець обстріляного селища Віктор Трушин.

Журналістам Громадського 22 грудня вдалось потрапити до Луганського. З'ясувалось, що на його околиці обірвана лінія високовольтних передач, що з'єднує Світлодарську розподільну станцію та трансформатори у Луганському.

Червоним позначено приблизну лінію розмежування

Пошкодженна ділянка знаходиться безпосередньо на лінії зіткнення.

«Ми понад 100 разів через російських посередників робили запит до ОРДО на припинення обстрілів біля Луганського. У тому числі для ремонту електромереж. Зупинити обстріли вдалось менше 20 разів на нетривалий час» — розповів керівник української сторони Спільного центру координації та контролю за припиненням вогню генерал ЗСУ Анатолій Петренко.

За даними генерала Петренка, окрім Луганського, частково без електрики також лишаються місто Світлодарськ та селище Миронівка.

«22 грудня нам вдалося добитися тиші та відремонтувати лінію електропередач на лінії зіткнення в районі Майорська» — повідомив начальник групи контролю та координації відновлювальних робіт при СЦКК Євген Корж.

Ця лінія подає додаткову електроенергію на комунальне підприємство «Вода Донбаса», яке прокачує воду з річки Сіверський Донець по штучниму каналу.

Воду з каналу бере непідконтрольна українському уряду Горлівка та контрольований Києвом Маріуполь.

Також, в СККК повідомили, що без газопостачання вже четвертий місяць лишаються Мар'їнка, Красногорівка та декілька прилеглих до них населених пунктів.

«Газорозподільча станція знаходиться в так званій «сірій зоні». Сторона ОРДО 4 місяці не дає дозволу на ремонтні роботи.

«Без пояснення причин» — ось так відповідають», — розповів Євген Корж.

Раніше повідомлялось, що частина Луганського лишилась без світла внаслідок обстрілів.

Нагадаємо, на Світлодарській дузі під Дебальцевим, за даними штабу АТО, 18 грудня загинули 5 військових ЗСУ.

Один військовослужбовець Збройних сил України потрапив у полон під час боїв на Світлодарській дузі 18 грудня.

В ніч на 21 грудня в районі Світлодарської дуги поблизу Луганського загинув один боєць ЗСУ, ще один отримав серйозне поранення.

Бої на Світлодарській дузі поблизу Луганського на Донеччині не вщухають третю добу поспіль. Станом на 14:30 21 грудня тут було чути потужні постріли артилерії, пізніше на лінії зіткнення розпочався бій.

Бійці 25 батальйону «Київська Русь», що стоять на позиціях на Світлодарській дузі розповіли подробиці бою, який відбувся сьогодні, 21 грудня.

Пов`язані новини