За розрахунками Світового банку, внаслідок глобальної економічної кризи, спричиненої пандемією коронавірусу SARS-CoV-2, за межею бідності можуть опинитися 60 мільйонів людей.

Про це йдеться в пресрелізі організації.

«Пандемія і замороження розвинених економік може призвести до того, що аж 60 мільйонів людей опиняться за межею крайньої бідності. Це ліквідує весь прогрес у подоланні бідності, здійснений за останні роки», — заявив президент Світового банку Девід Малпас.

У межах Світового банку «крайню бідність» визначають як стан, за якого середній щоденний дохід людини не перевищує $1,9 (50,5 гривень).

Малпас також оголосив про початок надання найбільшої в історії Світового банку фінансової допомоги й грантів — вони охоплять 100 країн, що розвиваються, на території яких проживають 70% населення світу. Загальний обсяг допомоги складе 160 мільярдів доларів, вона спрямована на подолання проблем у сферах економіки, соціальної політики й охорони здоров’я, викликаних пандемією COVID-19.

«Аби відновити зростання, потрібно орієнтуватися на швидкі, гнучкі рішення для подолання надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я, надання грошей та іншої підтримки для захисту бідних, підтримки приватного сектору та посилання економічної стійкості й відновлення», — додав Малпас.

Нагадаємо, у квітні Світовий інститут дослідження розвитку економіки Університету ООН підрахував, що через скорочення економік по всьому світу у зв’язку з пандемією коронавірусу глобальний рівень бідності в деяких країнах може повернутися до показників 30-річної давнини. А загалом за межею бідності можуть опинитися ще пів мільярда людей.

Станом на 20 травня у світі з початку пандемії зафіксували 4 млн 988 тисяч 994 випадки коронавірусного захворювання COVID-19. З них 1 млн 959 тисяч 149 людей одужали та 324 958 — померли. Наразі інфікованими залишається 2 млн 704 тисячі 887 людей.

Поділитись: