Через стрімке збільшення кількості хворих на COVID-19 в Україні президент Володимир Зеленський зібрав на нараду очільників облдержадміністрацій та міських голів.

Викликав він їх 27 червня на традиційну селекторну нараду з урядовцями та правоохоронцями, передає пресслужба Офісу президента.

Так, міністр охорони здоров’я Максим Степанов доповів, що Одещина є яскравим прикладом того, як легковажне ставлення до правил карантину призводить до стрімкого поширення коронавірусу.

Президент зазначив, що в Одесі запрацювали клуби, проводять концерти, а також відкрили усі пляжі. Він наголосив, що це є причиною погіршення ситуації з коронавірусом.

«Якщо раніше Одеса мала один з найкращих показників щодо поширення коронавірусної інфекції, то сьогодні кількість захворілих на добу значно вища. Ми впевнені, що таке може статися в усіх регіонах, де немає комунікації з людьми. Я зібрав тут не лише уряд, а й усі регіони, щоб ми чітко координувалися й пояснювали людям, які загрози сьогодні несе нехтування правилами карантину», — сказав президент на нараді.

Очільник МОЗ додав, що якщо зараз не почати дотримуватися контролю, то Україна може мати ще гіршу статистику щодо коронавірусу і тоді потрібно буде говорити про готовність лікарень не лише другої, а й третьої хвилі.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль своєю чергою попросив міських голів залучити муніципальні патрулі до контролю карантину, обмежити роботу нічних клубів з 22:00, поставити на жорсткий контроль муніципальний транспорт, а також покращити інформаційну політику та допомогти навчальним закладам підготуватися до дистанційної роботи.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що за останні дві доби правоохоронці оштрафували через порушення карантину 355 закладів харчування, нічних клубів і розважальних місць. Найбільше порушень виявили у Вінницькій, Львівській, Одеській, Тернопільській областях та в місті Києві.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

В Україні за минулу добу коронавірус виявили у 948 людей. Також зафіксували 24 летальних випадків, а 402 людини — одужали.

Загалом в Україні з початку епідемії коронавірус виявили у 42 тисяч 65 людей, зокрема у 3086 дітей та 6515 медиків. З них 18 701 пацієнт одужав, а 1110 — померли від ускладнень.

Поділитись: