Через проблеми з російським модулем «Наука» NASA відкладає тестовий запуск Starliner на МКС

Національне управління з аеронавтики США (NASA) планувало 30 липня запустити на Міжнародну космічну станцію корабель Starliner компанії Boeing. Однак через інцидент із російським модулем «Наука» запуск вирішили відкласти.

Про це повідомляє пресслужба NASA.

Найближча можлива дата запуску — 3 серпня. Поки вона не затверджена. У 2019 році Boeing вже запускав свій космічний корабель, але тоді через збій систем Starliner прямував не на ту орбіту. Корабель до МКС не долетів, його довелося повертати на Землю.

Через скасування польоту в астронавтів на МКС є більше часу розібратися з нещодавно прибулим російським модулем «Наука». Саме через цей апарат NASA й відкладає запуск.

Що сталося?

Російський модуль «Наука» зістикувався з Міжнародною космічною станцією 29 липня. Після зістикування модуль «ненавмисно та несподівано» увімкнув двигуни. Це призвело до того, що станцію перемістили на 45 градусів з її початкового положення.

У NASA кажуть, що згодом розташування МКС відновили, екіпажу нічого не загрожувало. Хоча зв'язок з астронавтами перервався на декілька хвилин.

13-метровий та 20-тонний російський апарат приєднався до задньої частини МКС, з'єднавшись з іншими російськими сегментами станції. Модуль мали запустити ще у 2007 році, але через низку технічних та фінансових проблем політ відкладали.

Астронавти будуть використовувати «Науку» як додатковий простір для проведення експериментів та зберігання вантажу. На модулі також буде зона відпочинку та ще один туалет.