Росія планує вийти з проєкту МКС до 2025 року: хочуть створити власну орбітальну станцію
До 2025 року Росія має намір відмовитися від участі в проєкті Міжнародної космічної станції. Партнерів із МКС країна попередить про вихід із проєкту.
Про це заявив віцепрем'єр-міністр Юрій Борисов в етері телеканалу «Росія-1», цитує російський «РБК».
Російський «ТАСС» із посиланням на повідомлення держкорпорації «Роскосмос» передає, що рішення стосовно продовження експлуатації космічної станції Росія ухвалить після 2024 року.
«У нас є узгоджений із партнерами з МКС термін роботи на станції — 2024 рік», — відзначили в «Роскосмос».
Під час ухвалення рішення про вихід Росія буде орієнтуватися на технічний стан модулів станції. Переважно вони відробили свій термін служби, зазначили в держкорпорації. Крім того, компанія буде орієнтуватися на плани з розгортання національної орбітальної службової станції нового покоління.
Що передувало?
Як пише «РБК», про необхідність виходу з проєкту МКС у листопаді 2020 року заявляли в російській ракетно-космічній корпорації «Енергія». Перший заступник гендиректора підприємства Володимир Соловйов тоді пояснив, що після 2025 року почнеться стрімкий вихід із ладу багатьох елементів на борту космічної станції.
Тоді в «Роскосмосі» сказали, що очікують від «Енергії» пропозицій щодо створення нової орбітальної станції. У грудні представники «Енергії» повідомили, що розробляють такий проєкт.
За їхніми планами, термін служби нової станції буде необмежений. Його забезпечать завдяки відкритій архітектурі та замінності модулів.
Більше про МКС
Міжнародна космічна станція є найбільш масштабним проєктом людства з опанування простору за межами Землі. Загальна її вартість оцінюється в 150 мільярдів доларів — МКС називають найдорожчим створеним людьми об’єктом в історії. Тільки США витратили на неї понад 100 мільярдів, і ще 3-4 мільярди щороку — на її утримання.
Так багато держав готові вкладати задля досліджень, які здебільшого стосуються існування живих організмів в умовах невагомості та низької гравітації. Вони дозволяють зрозуміти, як людство може забезпечити комфортні умови проживання за межами Землі.
- Поділитися: