УКРАЇНА

Через рахунки працівників 1+1 у ПриватБанку могли виводити гроші без їхньої згоди — НБУ

9 лютого, 2018 14:34
УКРАЇНА/Через рахунки працівників 1+1 у ПриватБанку могли виводити гроші без їхньої згоди — НБУ
Зберегти
Вигляд
Рахунки деяких клієнтів ПриватБанку — зокрема співробітників 1+1 — могли використовувати для виведення коштів без їхнього відома і дозволу.

Рахунки деяких клієнтів ПриватБанку — зокрема співробітників 1+1 — могли використовувати для виведення коштів без їхнього відома і дозволу.

Про це заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова повідомила на брифінгу про хід перевірок ПриватБанку.

Тому чи будуть відкриті кримінальні провадження щодо фігурантів перевірок НБУ, зокрема і представників медіа-спільноти, регулятору невідомо.

«Наша задача, як Національного банку, визначити, чи була використана банківська система для незаконних дій. Якщо ми отримаємо достатньо доказів, що так, дійсно, там були незаконні дії, ми завжди передаємо це до правоохоронних органів. Надалі квалафікувати це — чи було це якесь порушення, чи кваліфікувати це (як кримінальне правопорушення — ред.) — це вже завдання правоохоронних органів. Ми заходи впливу накладаємо на банки. Якщо ми фіксуємо порушення і ці порушення свідчать про відсутність системи контролю, то ми штрафуємо банки досить суттєво», — повідомила Рожкова кореспондентці Громадського.

Загалом в межах нинішньої перевірки ПриватБанку Національний банк зробив запити щодо операцій понад 6 000 осіб.

Витік інформації лише щодо представників медіа в НБУ вважають спробою тиску та планують провести розслідування, як матеріали перевірок потрапили в мережу.

8 січня «1+1» обурився вимогою Нацбанку показати рахунки працівників.

У вересні 2017-го року суд у справі про виведення грошей з «ПриватБанку» арештував будівлю офісу «1+1»

Пов`язані новини