Скандинавська авіакомпанія SAS скасувала сотні рейсів на вихідні через страйк пілотів внаслідок чого постраждали десятки тисяч пасажирів.

Як повідомляє Reuters пілоти оголосили страйк у п'ятницю, 26 квітня, після того, як не вдалося досягти домовленостей під час переговорів щодо заробітної плати.

Шведська конфедерація транспортних підприємств заявила, що вона не може піти на 13-процентне підвищення заробітної плати, якого вимагають пілоти, враховуючи їх і без того «високу середню заробітну плату в розмірі 93 тис. шведських крон ($9769) на місяць».

Асоціація пілотів заявила, що основним предметом переговорів була не заробітна плата, а позмінний графік роботи пілотів.

Так було скасовано близько 70% рейсів авіакомпанії, що вплине на близько 170 тис. пасажирів тільки за вихідні.

В авіакомпанії заявили, що страйк триватиме до кінця вихідних.

«Ми глибоко шкодуємо, що наші клієнти постраждали від тривалого страйку пілотів. Через страйк, за оцінками, постраждають ще 64 тис. пасажирів, коли 587 рейсів будуть скасовані по всій Скандинавії», — йдеться в заяві.

Компанія вже вжила деякі заходи, такі як надання безкоштовного харчування пасажирам, які очікують альтернативних рейсів в аеропортах по всій Скандинавії. Однак в соціальних мережах кілька мандрівників поскаржилися на те, що їм не вдалося зв'язатися з відділом обслуговування клієнтів авіакомпанії.

Нагадаємо, по всій Португалії пройшов масштабний страйк водіїв бензовозів, які вимагали кращих умов оплати праці.

Поділитись: