Через нехарактерну для зими в Україні плюсову температуру повітря у січні значно виріс показник кількості пожеж в екосистемах. Горять трава, очерет та сухостій.

Пресслужба Державної служби України з надзвичайних ситуацій закликала людей не провокувати пожежі, не спалювати суху рослинність та дотримуватися правил пожежної безпеки.

«Зокрема, упродовж 22 січня на Прикарпатті було зареєстровано 28 випадків загорянь сухої трави на відкритій території … 22 січня на території Херсонської області зафіксовано 8 пожеж очерету. Займання стались біля Херсона, в Олешківському, Голопристанському, Скадовському та Білозерському районах», — заявили рятувальники.

За останній тиждень вони фіксували пожежі також в Миколаївській та Житомирській областях. Загалом в Україні тільки 22 січня рятувальники гасили 149 пожеж на відкритих територіях.

«Пам'ятайте, що пожежі на відкритих територіях також можуть спричинити тяжкі наслідки, такі як поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту, а також загибель тварин!», — наголосили в ДСНС.

Нагадаємо, 22 січня у Нижньодністровському національному природному парку, розташованому біля районного центру Біляївка Одеської області, спалахнула пожежа.

Поділитись: