В Україні засудили двох іноземців, які переправляли через Харківщину найманців до Сирії та Іраку для міжнародної терористичної організації «Ісламська держава».

Про це повідомили у Службу безпеки України. Там зазначили, що злочинців ув'язнили на 10 років.

Правоохоронці встановили, що двоє уродженців однієї із закавказьких країн створили у Харківській області пункт переправлення найманців. У 2013-2015 роках вони «приймали» учасників «ІДІЛ» з республік Північного Кавказу Росії, країн Закавказзя та Центральної Азії. Потім вони транзитом через Україну направляли їх до сирійсько-іракської зони для участі у бойових діях на боці ІДІЛ. Організатори надавали їм також гроші, житло та документи для виїзду.

У СБУ кажуть, що зловмисники постійно координували свої дії з керівниками «Ісламської держави», які перебували у Туреччині та Сирії. Вони регулярно одержували від них фінансову та іншу допомогу для підтримки терористичної діяльності.

Також у жовтні 2013 року засудженні надали фінансову та матеріальну підтримку бойовику для підготовки та вчинення терористичного акту на території однієї з країн Центральної Азії.

Під час обшуків в помешканнях та транспорті засуджених правоохоронці вилучили символіку терористичної організації «Ісламська Держава», гранати, вибухові речовини, електродетонатори, короткоствольну вогнепальну зброю та боєприпаси.

Також знайшли велику кількість бланків водійських прав і паспортів громадян країн Центральної Азії, РФ, Європейського Союзу та України, обладнання для виготовлення підроблених печаток і штампів, диски з фотографіями бойовиків, що використовувались для виготовлення підроблених документів, платіжні картки банків різних держав.

У СБУ наголошують, що відповідно до Резолюції Ради Безпеки ООН «Ісламська держава в Іраку та Леванті» включена до переліку терористичних організацій. Діяльність «Ісламської держави» пов’язана із вчиненням численних злочинних терористичних актів, спрямованих на вбивство цивільних та інших жертв, знищення майна, а також культурних, релігійних об’єктів та підрив світової стабільності, призводить до нищівного гуманітарного впливу на цивільне населення, вимушеного переселення мільйонів людей та провокування міжрелігійної напруженості, вчинення злочинів проти людяності та міжнародного правопорядку тощо.

Поділитись: