Через прогнозоване ускладнення погодних умов в Україні 23 січня всі штаби з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій працюватимуть цілодобово. Про це повідомив міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко.

Відтак Національна поліція зобов'язана не допускати скупчення транспорту та створитии умови для розчищення автошляхів, рятувальники та Нацгвардія мають забезпечити своєчасне залучення снігоочищувальної техніки та роботу пунктів обігріву, а місцева влада — інформувати жителів про ускладнення погоди, організовувати пункти обігріву, сталу роботу систем водо-, ектро- та газопостачання та залучати необхідну кількість техніки для очистки снігу та посипання доріг.

За даними УкрГідрометцентру, 23 січня у Вінницькій, Житомирській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Кіровоградській та Полтавській областях та вночі 24 січня в Сумській, Харківській та Луганській очікують значний сніг (до 15-20 сантиметрів снігу). У Дніпропетровській та Донецькій — сніг з переходом у дощ, місцями ожеледь та налипання мокрого снігу.

Укравтодор станом на 6 ранку повідомив, що на всіх дорогах державного значення можна вільно проїхати, окрім частини траси М-05 Київ-Одеса в Одеській області, де є ускладнення в русі. На дорогах більшості областей засніжено, а на Донеччині — є місяцями накати.

Одеське місцеве видання Думская зазначає, що до 9 ранку на дорозі все ще стояв декількакілометровий затор. Особливо багато автівок стояли в бік Одеси.

До Києва через сніг та хуртовину заборонили в'їзд великогабаритного та великовантажного транспорту з 17:00 до 21:00.

Киян у зв'язку з ускладненням погодних умов просять не користуватися особистими автівками та бути обережними. Також просять не паркуватися обабіч вулиць та доріг, аби снігоочищувальна техніка змогла працювати.

Уночі 23 січня Київ очищували 387 снігоочисних машин та 54 бригади працівників.

Снігоочисна техніки в Києві, 23 січня 2019 року
Фото:

КМДА

Укрзалізниця додала, що ускладнення погоди не вплинуло на рух поїздів — усе працює у штатному режимі. Уночі сніг на станціях, платформах та коліях чистили майже 3 тисячі залізничників, 46 колійних машин та 3 снігові поїзди.

Раніше повідомлялося, що у центральній та східній частині гір Закарпаття існує загроза зсувів снігу на дороги.

Поділитись: