Черговий мітинг у Херсоні та ймовірне скасування мит ЄС для України: головне за день 27 квітня

Єврокомісія запропонувала призупинити на один рік усі ввізні мита на імпорт з України, а в Херсоні люди знову вийшли на проукраїнський мітинг. Зібрали головні новини за день 27 квітня.
Скасування мит для України
Єврокомісія запропонувала призупинити на один рік усі ввізні мита на український експорт до Європейського Союзу. Тепер рішення за Європейським парламентом і Радою ЄС. Зокрема, цей крок передбачатиме призупинення усіх антидемпінгових та захисних заходів ЄС щодо експорту української сталі.
«ЄС ніколи раніше не вживав таких заходів щодо лібералізації торгівлі, які безпрецедентні за своїми масштабами: надання Україні доступу до ринку ЄС із нульовими тарифами, нульовими квотами», — наголосив віцепрезидент Єврокомісії та єврокомісар із торгівлі Валдіс Домбровскіс.
Мітинг у Херсоні
У тимчасово окупованому Херсоні зранку 27 квітня мешканці вийшли на мирний мітинг проти проведення у місті псевдореферендуму. Але окупанти застосували проти людей сльозогінний газ і закидали громадян світлошумовими гранатами.
Унаслідок зіткнень щонайменше чотири людини дістали поранення: чоловік із відкритим переломом ноги, жінка з опіками та розривом легень, ще двоє чоловіків мають опіки очей та носоглотки.
Підсумки засідання оборонної коаліції
Міністр оборони України Олексій Резніков розповів про результати засідання оборонної антиросійської коаліції 40 країн, яке відбулося 26 квітня у Німеччині. Він переконує, що у найближчі місяці відбудуться історичні зміни в посиленні нашої оборони, але попереду кілька надзвичайно важких тижнів на фронті.
Резніков розповів, що за його результатами створили консультативну групу з питань оборони України, яка діятиме на постійній основі та збиратиметься раз на місяць. Міністр пояснив, що це дозволить оптимізувати і пришвидшити важливі процеси щодо отримання зброї, вдосконалити логістику, забезпечити оптимальну координацію.
За словами міністра, також на засіданні ухвалили стратегічне рішення переходу української армії на натівські калібри і техніку. А ще погодили, що навчальні програми будуть масштабовані та поширені навіть на ті зразки озброєнь і техніки, щодо надання яких поки немає політичних рішень.
Ситуація з Маріуполем
Речник президента рф дмитро пєсков заперечив, що володимир путін погодився на пропозицію генсека ООН Антоніу Гутерреша щодо участі ООН та Міжнародного комітету Червоного хреста в евакуації мирного населення з оточеного заводу «Азовсталь» у Маріуполі.
«Ця тема була паном Гутеррешем озвучена, і вона буде далі опрацьовуватися. Якихось конкретних домовленостей у цьому питанні не було», — сказав пєсков.
А в Маріуполі розповіли, що на заводі «Азовсталь» перебувають понад 600 поранених військових, а також поранені цивільні, багато дітей, літніх людей і людей з інвалідністю. Водночас там не вистачає медикаментів, лікарів, їжі, води, боєприпасів та інших речей.
Розвідка Міноборони повідомляє, що на підконтрольній росії території зруйнованого Маріуполя окупанти хочуть провести 28 квітня пропагандистський «престур» для лояльних ЗМІ, щоб показати, як «українська армія розбомбила місто».
Доля Медведчука
Речник російського президента дмитро пєсков заявив, що у Москві не розглядають можливість обміну кума володимира путіна Віктора Медведчука на українських військовополонених. Водночас на Львівщині працівники Державного бюро розслідувань прийшли з обшуками до родичів Медведчука та його однопартійця Тараса Козака.
Це сталось у межах кримінального провадження за підозрою у зловживанні владою та порушенні правил охорони або використання надр. За таке загрожує до 8 років позбавлення волі.
Допомога Україні
Влада Норвегії вирішила виділити 44 мільйони доларів (1,3 мільярда гривень) на закупівлю зброї для України під керівництвом Великої Британії. А в Канаді готуються схвалити законопроєкт, який дозволить спрямувати арештовані російські активи для відбудови України й допомоги потерпілим від російської агресії.
Ймовірні вибухи у росії
Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк припускає, що найближчим часом «демілітаризація» прикордонних з Україною регіонів рф триватиме, а її темпи зростатимуть.
«Інтенсивність війни дуже висока. Кінця вторгнення поки що не бачимо, така інтенсивність конфлікту точно відбиватиметься на прикордонних районах рф. Там зростатимуть панічні настрої, вибухатимуть склади», — сказав радник глави ОП.
За словами Подоляка, вибухи на складах і базах паливно-мастильних матеріалів «будуть борговими виплатами, які рф починає платити за війну».
Обстріли з боку окупантів
Окупаційні війська обстріляли лікарню в Сєвєродонецьку. Одна жінка загинула, ще двоє медиків дістали поранення. За словами голови ОВА Сергія Гайдая, росіяни відкрили вогонь по лікарні умисно, бо знали, що заклад не порожній — там були пацієнти в різних станах разом із лікарями.
Будівля зазнала суттєвих руйнувань, постраждали одразу декілька поверхів. Проте головний лікар Сєвєродонецька Роман Водяник розповів, що навіть зараз лікарня продовжує працювати без суттєвих змін. У ній залишилося приблизно 50 пацієнтів.
Окупанти продовжують обстрілювати й інші населені пункти. Зокрема, вдень стало відомо, що у ніч проти 27 квітня росіяни з артилерії обстріляли Зеленодольську громаду Дніпропетровської області. На Харківщині внаслідок атак за останню добу загинули троє людей, ще 15 поранені.
А голова Донецької ОВА Павло Кириленко заявив, що упродовж доби російські війська вже двічі вдарили фосфорними снарядами по Авдіївці. Спершу ввечері 26 квітня — в районі коксохімічного заводу, а зранку 27 квітня — у центрі міста. Внаслідок цих обстрілів у місті виникло декілька пожеж.
- Поділитися: