УКРАЇНА

Чеські депутати закликали звільнити Сенцова та інших українських політв’язнів

20 червня, 2018 16:28
УКРАЇНА/Чеські депутати закликали звільнити Сенцова та інших українських політв’язнів
Зберегти
Вигляд
Депутати п’яти партій у чеському парламенті підписали спільний лист до російського посольства у Празі, в якому вони закликали звільнити режисера Олега Сенцова та інших українських політв’язнів Кремля.

Депутати п’яти партій у чеському парламенті підписали спільний лист до російського посольства у Празі, в якому вони закликали звільнити режисера Олега Сенцова та інших українських політв’язнів Кремля.

Про це повідомляє чеське видання Denik.

«Єдиний злочин Сенцова полягає в тому, що він відкрито виступає проти російської окупації Криму, своєї батьківщини. Я вважаю це абсолютно неприйнятним, що когось засудили виключно за вираження політичної думки», — заявив один з депутатів-підписантів Ян Ліпавський.

Раніше Польща закликала РФ звільнити Сенцова та інших українських політв'язнів.

Познер, Звягінцев та інші культурні діячі Росії звернулися до Путіна з закликом звільнити Сенцова.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

Під час «прямої лінії» 7 червня Путін заявив, що «ще не думав» про можливість обміну Сенцова.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини