Польща дозволила приватному чеському залізничному оператору Leo Express запустити регулярні рейси з Праги до станції Медика на польсько-українському кордоні.

Про це повідомили у Rynek kolejowy.

Адміністрація залізничного транспорту Польщі дає дозвіл Leo Express з 11 грудня цього року обслуговувати маршрут Прага-Медика.

Дозвіл компанії видали на п'ять років — до 10 грудня 2024 року. Він передбачає можливість виконання рейсів чотирьох пар поїздів щодня. 

На території Польщі потяги зможуть зупинятися в 17 пунктах, зокрема у Катовіце, Кракові, Тарнові, Жешуві та Пшемишлі.

Leo Express — чеська транспортна компанія зі штаб-квартирою в Празі, що здійснює міжміські та міжнародні пасажирські залізничні та автомобільні перевезення. З 2012 року здійснює залізничні пасажирські перевезення на міжміських залізничних лініях Чехії.

Нагадаємо, чеський залізничний лоукостер RegioJet оголосив про наміри запустити поїзд до українського Мукачева. Наразі компанія працює в Україні, здійснюючи рейси до Праги, проте з України везе пасажирів автобусами.

У червні в Україні стартував продаж квитків на поїзд сполученням Мукачево-Кошице. Вартість квитка починається від еквівалента 7,5 євро.

Однією з ключових перешкод, чому наразі не можна здійснювати прямі залізничні перевезення у напряму до України з Євросоюзу є те, що в ЄС та в Україні колії мають різну ширину. Єдина колія європейського зразка, що сполучає українське місто та ЄС, прокладена з Мукачева. Зокрема, минулого року нею пустили поїзд сполученням Мукачево-Будапешт.

Поділитись: