Національний банк України ухвалив нові вимоги до реклами банківських кредитів та депозитів, а також до інформації про них на офіційних сайтах банківських установ.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби НБУ.

Нові вимоги мають запрацювати з 1 вересня 2020 року. Зокрема, реклама депозитів та кредитів повинна відображати основні умови отримання кредиту чи розміщення депозиту.

«Для кредиту має бути зазначено реальну річну процентну ставку, максимальну суму кредиту та його термін. Для депозиту — процентну ставку, термін вкладу, валюту та мінімальну суму. Також реклама фінансових послуг не повинна ускладнювати візуальне сприйняття інформації», — йдеться у повідомленні.

Також Нацбанк зобов'язав банки розміщувати інформацію про свої кредити та депозити на своїх сайтах. Для кредитів на сайтах банків повинна міститися повна інформація про процентну ставку, всі витрати (комісії, платежі за супутніми послугами), періодичність здійснення виплат, а також інформація про штрафи та пені у разі прострочки. Інформація про депозити має включати повну процентну ставку, термін вкладу та умови дострокового зняття коштів.

«Усі примітки та уточнення повинні зазначатися однаковим за розміром і кольором шрифтом, що й умови надання послуги», — наголосили у Нацбанку.

Там також зобов'язали банки встановити на своїх сайтах спеціальні калькулятори, які мають розраховувати всі параметри за кредитами та депозитами, включаючи всі комісії банку та його реальні відсоткові ставки.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила закон про захист прав споживачів фінансових послуг. Президент підписав цей закон 16 жовтня. Відповідно до закону, з 1 червня 2020 року всі банки мали повідомляти чесну інформацію про свої кредити та депозити у рекламі. Згодом цю дату перенесли.

12 червня 2019 року у Нацбанку створили окремий підрозділ для захисту прав споживачів фінансових послуг.

Поділитись: