Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевняє, що уряд «дуже не хоче і не бачить можливості» запровадження тотального карантину в Україні, але ситуація з коронавірусом стає все більш критичною.

Про це він заявив після голосування на місцевих виборах у Львові, передає «Укрінформ».

За словами Шмигаля, уряд наразі «робить усе», аби карантин в Україні «залишався адаптивним», але водночас кількість зон із підвищеним рівнем епіднебезпеки зростає.

«Тому ще раз закликаємо людей бути свідомими: маски, соціальна дистанція і відповідальність за те, що дасть нам змогу врятувати людей та економіку», — сказав Шмигаль.

Прем’єр додав, що нині Україна більш готова до епідемії коронавірусу, ніж навесні. А уряд працює над збільшенням кількості ліжкомісць і розгортанням мобільних госпіталів там, де хворих може стати більше, ніж ліжок, — зокрема в Києві та Одеській і Донецькій областях.

Що з карантином зараз?

Поки в Україні до кінця 2020 року діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19: «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону».

  • У «зеленій» зоні діють мінімальні обмеження: обов'язкова маска в приміщеннях і громадському транспорті; проведення масових заходів з обмеженням на одну людину на 5 квадратних метрів; перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях.
  • У «жовтій» зоні діють усі обмеження «зеленої», а також заборона відвідування установ соцзахисту, де перебувають люди похилого віку.
  • У «помаранчевій» зоні діють усі обмеження «зеленої» та «жовтої» зон, а також заборона роботи хостелів, спортзалів, закладів культури, нічних клубів і обмеження масових заходів з розрахунку на одну людину на 20 квадратних метрів і не більше ніж 100 людей.
  • Найбільш жорсткі обмеження в «червоній» зоні. Там закриваються всі торгово-розважальні центри, кафе і ресторани, а ще припиняється робота громадського транспорту. За спільним рішенням місцевої та центральної влади можуть закрити заклади освіти. Крім того, в «червоній» зоні забороняється посадка на пасажирські поїзди й висадка з них за винятком, якщо поїзд їде через цей населений пункт транзитом.

Поділ, який почав діяти з 19 жовтня і діє й досі, читайте тут. Про поділ, який діятиме з 26 жовтня, читайте тут.

Поділитись: