Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дозволила кінотеатрам працювати у «червоній зоні» карантинних обмежень.

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики. Там кажуть, що рішення ухвалили за їхньої ініціативи.

Для роботи кінотеатри мають дотримуватись низки вимог: усі відвідувачі мають бути у масках, зали мають добре провітрюватись, а розсадка глядачів відбуватиметься через одне крісло, з максимальним заповненням приміщення у 50%.

«Таке рішення не тільки дозволить глядачам отримати "свіжий ковток повітря" від нових фільмів чи вистав, але й дозволить вижити культурним інституціям в період карантину», ㅡ зазначили у Мінкульті.

Наразі міністерство вивчає ситуацію щодо подальшої роботи закладів культури в «червоних зонах» ㅡ в першу чергу театрів та музеїв.

Що це за поділ на зони такий?

Його запровадили із серпня в межах так званого адаптивного карантину, аби не впроваджувати жорсткі обмеження одразу по всій Україні. Населені пункти, які перебувають в тій чи іншій зоні, переглядають щотижня. Актуальний поділ від 19 жовтня можна переглянути за посиланням, а як будуть поділені зони вже від 26 жовтня ㅡ читайте тут.

  • У «зеленій» зоні діють мінімальні обмеження: обов'язкова маска в приміщеннях і громадському транспорті; проведення масових заходів з обмеженням на одну людину на 5 квадратних метрів; перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях.
  • У «жовтій» зоні діють усі обмеження «зеленої», а також заборона відвідування установ соцзахисту, де перебувають люди похилого віку.
  • У «помаранчевій» зоні діють усі обмеження «зеленої» та «жовтої» зон, а також заборона роботи хостелів, спортзалів, закладів культури, нічних клубів і обмеження масових заходів з розрахунку на одну людину на 20 квадратних метрів і не більше 100 людей.
  • Найбільш жорсткі обмеження в «червоній» зоні. Там закриваються всі торгово-розважальні центри, кафе і ресторани, а ще припиняється робота громадського транспорту. За спільним рішенням місцевої та центральної влади можуть закрити заклади освіти. Крім того, в «червоній» зоні забороняється посадка на пасажирські поїзди й висадка з них за винятком, якщо поїзд їде через цей населений пункт транзитом.
Поділитись: