Сьогодні, 19 червня, Хмельницький міськрайонний суд мав розглянути питання щодо адміністративного порушення президента Володимира Зеленського через те, що він із делегацією відвідував кав'ярню під час обмежень. Але суддя призупинив провадження і звернувся до Верховного суду для розтлумачення, чи можна очільника держави притягнути до адміністративної відповідальності.

У коментарі hromadske колишній глава Конституційного суду Станіслав Шевчук розповів, чи можна президента притягнути до відповідальності.

Так, згідно з Конституцією, президента можна притягнути до відповідальності тільки після імпічменту.

«У статті 111 Конституції України вказано, що президента не можна притягнути до відповідальності, тільки шляхом імпічменту. Спочатку імпічмент, зняття з посади, а відтак вже і притягнення до відповідальності. Але це стосується лише кримінально-карних діянь, а не адміністративних чи цивільних порушень», — зазначив Шевчук.

Він додав, що, відповідно до статті 105 Конституції, президент дійсно користується правом недоторканості, але це мається на увазі, що до нього не можна застосувати запобіжні заходи, зокрема приводи, арешти.

«Такі запобіжні заходи теж стосуються в основному кримінальних діянь. Чому так, тому що президент має повноваження, і вони не можуть бути припинені через арешт чи інший привід. Але в Конституції немає нічого про повний президентський імунітет від, наприклад, цивільної чи адміністративної відповідальності», — пояснив Шевчук.

Нагадаємо, 3 червня під час поїздки до Хмельницького Володимир Зеленський разом з учасниками делегації відвідали кафе, де вони пили каву всередині приміщення, тим самим порушуючи карантинні заходи, які забороняли відвідування кафе. Відповідне порушення карантину передбачає від 17 до 34 тисяч гривень штрафу.

Разом із Зеленським в кафе були керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, його перший заступник Сергій Трофімов, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, голова Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитро Габинет і міський голова Хмельницького Олександр Симчишин. На фото видно, що усі вони без масок і не дотримуються соціальної дистанції.

Поділитись: