До жителів анексованого Криму не надходить чітких сигналів до дій, окрім як слів «Крим — це Україна». Про це в ефірі програми Громадського «Нині вже» заявила правозахисниця, менеджерка з адвокації Альона Луньова.

«Справді чітких сигналів до кримчан, окрім слів «Крим — це Україна», чітких сигналів дій не надходить. І це критично важливо для влади, бо влада має ресурс робити поліпшення для мешканців окупованих територій», — сказала правозахисниця.

Вона зазначила, що як представницю громадського сектора її цікавить мінімізація наслідків конфліктів.

«Ми би дуже хотіли, аби держава визнавала певні документи щодо народження і смерті й не примушували людей іти до суду. Ми б хотіли, щоб паспорти були за спрощеною процедурою, щоб люди отримували біометричні паспорти й повноцінно могли користуватися такими правами, які є у всіх мешканців інших територій», — сказала Луньова.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Поділитись: