Член комісії з відбору голови АРМА відкликав свій голос за переможницю Олену Думу. Що тепер?
Член комісії з відбору голови Агентства з розшуку й менеджменту активів (АРМА) Дмитро Остапенко відкликав свій голос за Олену Думу. Та набрала найбільше балів і завдяки цьому перемогла на конкурсі. Тепер вона матиме однакову кількість голосів з іншим кандидатом.
Про своє рішення Остапенко повідомив у Facebook.
«Зваживши всі за і проти, я відкликаю свій голос за Олену Думу, і сьогодні я ініціював проведення позачергового засідання конкурсної комісії з обрання голови АРМА, на якому я зроблю відповідну заяву», — пише Остапенко.
Він пояснив, що відкликав свій голос, бо не мав на момент голосування повної інформації про кандидатку, «яка має вирішальне значення і яка його приголомшила».
Він також уважає, що комісія порушила процедуру голосування, оскільки після проведення першого «рейтингового» етапу, де кожен із членів комісії мав можливість віддати декілька голосів за декількох кандидатів, не провели другого «вирішального» етапу, де кожен мав віддати один голос за одного з кандидатів, що набрав найбільшу кількість голосів.
Остапенко закликав комісію найближчим часом провести засідання для розв'язання цих питань і визначитися із результатами голосування «у належний спосіб у межах належної правової процедури».
Що передувало?
Двадцять восьмого червня Конкурсна комісія з відбору кандидата на посаду голови АРМА оголосила результати голосування, за якими найбільше — шість голосів — дістала Олена Дума — колишня заступниця голови Чернігівської обласної державної адміністрації. Тож її оголосили переможницею конкурсу.
Зазначимо, лише на один голос менше отримав Сергій Рокунь — старший детектив НАБУ.
Після оголошення результатів міжнародна антикорупційна організація Transparency International Ukraine закликала членів уряду не голосувати за призначення Думи через «великі репутаційні ризики для країни й для роботи незалежної та ефективної діяльності антикорупційної екосистеми й органів правопорядку».
Там заявили, що в Олени Думи немає потрібного професійного досвіду, зате є «тісні політичні зв’язки» та «ймовірні ділові контакти з держзрадниками й підозрюваними у співпраці з росією».
Чому це важливо?
Перед засіданням конкурсної комісії посли країн «Великої сімки» заявили, що з «нетерпінням чекають завершення конкурсу на посаду керівника АРМА та призначення людини доброчесної та високопрофесійної».
З серпня 2021 року обовʼязки голови АРМА виконує Дмитро Жоравович. Його попередник — Віталій Сигидин отримав підозру у привласненні 400 тисяч доларів, писала «Українська правда».
У березні 2022-го конкурсна комісія оголосила імена кандидатів на посаду голови АРМА, які за результатами тестування пройшли до наступних етапів конкурсу. Олена Дума тоді ввійшла до трійки лідерів, набравши 80 балів. Стільки ж балів набрав тимчасовий виконувач обов'язків голови АРМА Жоравович.
- Поділитися: