Хунор Келемен
Фото:

Kelemen Hunor/Facebook

Румунського політика, члена Демократичного союзу угорців Румунії Хунора Келемена 6 квітня не пустили до України, коли він прямував на святкування 30-річчя угорської організації «Товариство угорської культури Закарпаття». Прикордонники кажуть — виконували доручення правоохоронців.

Про недопуск на територію України Келемен повідомив у Facebоok, вказавши, що йому відмовили у в'їзді без пояснення причини.

«Я міг би зробити це (привітати згадану організацію з 30-річчям — ред.), якби українська влада після однієї години безглуздого очікування і прикордонного контролю дозволила б мені в'їхати в країну. Вони позбавили мене права в'їжджати в країну без будь-яких пояснень. Вони просто повідомили, що я не можу перетнути кордон», — написав політик.

Він додав, що повідомив про ситуацію міністра закордонних справ Румунії й проситиме пояснення в українського посольства в Бухаресті.

Речник Державної прикордонної служби Олег Слободян підтвердив Громадському факт недопуску Келемена на пункті пропуску «Тиса», що на Закарпатті. Та вказав, що прикордонники виконували доручення «одного із правоохоронних органів України щодо заборони йому у в’їзді».

Хунор Келемен є румунським політиком і письменником угорського погодження. З 2000-го року є членом Палати депутатів від Демократичного союзу угорців. Також брав участь у виборах президента Румунії 2009-го року, посівши п'яте місце з 3,83% голосів. Упродовж трьох наступних років працював міністром культури та національної спадщини.

Поділитись: