Політика

Чому французькі виборці підтримують борців з Системою — спецрепортаж

24 квітня, 2017 18:30
Політика/Чому французькі виборці підтримують борців з Системою — спецрепортаж
Зберегти
Вигляд
lead
Всі кандидати-лідери намагаються переконати, що вони не на стороні французької політичної еліти, класичних партій і медіа цієї країни.

Правий політик, екс-прем'єр-міністр Франсуа Фійон, праворадикалка Марін Ле Пен, центрист Еммануель Макрон, крайній лівий Жан-Люк Меланшон — чому всі ці політики, лідери нинішніх президентських виборів у Франції, прагнуть довести, що вони проти Системи своєї держави? 

Таке питання напередодні виборів президента 23 квітня піднімає французька преса. Дійсно, всі кандидати-лідери намагаються переконати, що вони не на стороні політичної еліти, класичних партій і медіа цієї країни. Більше того, кожен з них по-своєму намагається відмежувати себе від тієї політичної системи, з якої вийшов і чиїми можливостями користується і нині.

Громадське вирушило на вулиці Парижа, а також на південь Франції для того, щоб запитати жителів цієї країни про те, чому вони підтримують антисистемних політиків.

Соціологи не прогнозують жодному з них перемоги в першому турі. Експерти паризького Центру політичних досліджень CEVIPOF відзначають, що багато чого буде залежати від того, якого підходу до голосування буде дотримуватися більшість виборців: стратегічного вибору або ж вибору «за покликом серця». У першому випадку людина голосує прагматично за того кандидата, якого він хотів би обов'язково бачити в другому турі і який, за його оцінкою, в цілому має шанси на перемогу. У другому випадку виборець віддає голос за того, хто найбільш близький йому по духу і за ідеологічними переконаннями. Перший тур виборів для нього є можливістю не тільки вибрати нового президента Франції, скільки висловити свою думку і свої переконання.

Якщо виборці будуть більш прагматичні і розважливі, то, за оцінками CEVIPOF, зростають шанси Еммануеля Макрона або ж Жана-Люка Меланшона, якщо останній переконає достатню кількість громадян Франції в тому, що став прохідним кандидатом. У квітні цього політика вдалося піднятися на 7,5% в рейтингу підтримки виборців. Якщо більшість французів будуть голосувати таки «серцем», результати виборів ще більш складно спрогнозувати.

Напередодні першого туру, згідно з соціологічними опитуваннями CEVIPOF, лідирує Еммануель Макрон (23%), за ним слід Марін Ле Пен (22,5%). Фактично вони ділять першу позицію. Третє місце також ділять між собою Жан-Люк Меланшон і Франсуа Фійон (19-19,5%). На 7 травня запланований другий раунд голосування.

Пов`язані новини