Чому кидати кілограми сухого льоду в басейн у приміщенні — погана ідея?
Сухий лід активно використовують у повсякденному житті. Він чудово зберігає температуру продуктів, тому використовується при транспортуванні заморожених і охолоджених продуктів. Ним прикрашають коктейлі у барах. Саме його використовують у димових машинах для створення ефекту туману в театральних виставах і на заходах. Також сухий лід замовляють для дитячих шоу та дорослих вечірок. Виглядає досить ефектно.
Але все не так безхмарно. Днями російська блогерка Катерина Діденко святкувала свій 29-ий день народження з друзями у банному комплексі. Чоловік блогерки вирішив влаштувати їй ефектну вечірку і для створення тематичного антуражу висипав у басейн 25 кілограмів сухого льоду. Врешті стрибнувши у воду, 32-річний Валентин Діденко та двоє гостей вечірки загинули. Пояснюємо, чому кидати кілограми льоду в басейн у закритому приміщенні було поганою ідеєю.
Сухий лід — це фактично тверда форма вуглекислого газу, який при контакті з водою, минаючи рідку стадію, відразу починає випаровуватися — переходити в газоподібний стан.
«Якщо сухий лід кинути у воду, ми бачимо такий туман. Це пари СО2. Це все безпечно, якщо кількості невеликі. Але якщо велику кількість кинути у воду, буде багато газової пари, яка не підтримує життя. Оскільки вуглекислий газ у півтора раза важчий, ніж повітря, тому він майже одразу опускається вниз, не залишаючи на підлозі, (у цьому випадку над поверхнею басейну) кисню. І через це можна банально задихнутися», — пояснив у коментарі hromadske кандидат хімічних наук Сергій Олександрович.
Він додав, що фатальним фактором у цій історії було те, що приміщення абсолютно не провітрювалося. Тому концентрації вуглекислого газу в цьому випадку було достатньо, щоб люди знепритомніли у басейні й потонули.
«Потрапити у велику хмару CO₂ — це все одно, що опинитися без кисню взагалі. Навіть гірше, бо це токсичний газ. До того ж у людини майже миттєво знижується оксигенація крові та розвивається ацидоз. А прожити людина без кисню не може більш ніж дві-три хвилини», — коментує лікарка Тетяна Забава.
«До того ж, раніше, ніж людина фізично помирає, вона через кисневе голодування втрачає свідомість. Наприклад, якщо люди у воді, вони, мабуть, швидше потонуть просто від втрати свідомості, аніж фізично помруть саме від отруєння», — додала вона.
Якщо не дотримуватися необхідних заходів безпеки під час контакту з сухим льодом, також є ризик отримати опіки через надзвичайно низьку температуру.
- Поділитися: