Чому кіно варто дивитися легально і навіщо за нього платити?

Чому кіно варто дивитися легально і навіщо за нього платити?
Кадр із фільму «Люксембург, Люксембург» режисер Антоніо Лукіч

Нещодавно Нацрада з питань телебачення і радіомовлення внесла 16 популярних піратських сайтів до переліку сервісів держави-агресора. Тепер сайти HDRezka, KINOGO, Kinokrad та інші офіційно підлягають блокуванню.

«Нарешті», — подумали ми у Takflix. «За що?!» — казали в соцмережах.

Наша платформа вже чотири роки показує українські фільми онлайн і робить це зручно та легально водночас. Тож для скептиків та ідейних прихильників піратства ми вирішили пояснити, чому кіно треба дивитись легально і чому так важливо за нього платити.

Закон та інтелектуальна власність

Фільм — це об’єкт авторського права та інтелектуальна власність його творців. За порушення авторського права законодавство України передбачає цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Будь-які сайти, що публікують фільм без згоди правовласників, грубо порушують авторське й суміжні права. Переглядаючи кіно на таких сайтах, ви вчиняєте правопорушення і стимулюєте піратство.

Повага до творців

Створення короткого метру займає в середньому 6–12 місяців, а повнометражного фільму — 3–5 років. Щоб пройти цей шлях, творці мають відчувати цінність своєї роботи.

Піратські сервіси не питають дозволу творців, не кажуть, скільки людей подивилося фільм, і взагалі ніяк не комунікують. А також публікують копії фільмів у поганій якості, знецінюють авторський задум і зводять нанівець роботу звукорежисерів, колористів й усіх, хто місяцями працював над ним.

Оплата праці та професіоналізму

Ми звикли платити за хліб, таксі та послуги стоматолога. Так само нормально платити за культурний продукт.

Ба більше: виплати від фільмів — єдина можливість залишатися в кінопрофесії під час періодів «простою», які можуть затягуватися на місяці та навіть роки.

Особливо гостро питання стоїть сьогодні, коли триває повномасштабна війна й криза в галузі.

Підтримка галузі кіно

Щонайменше 50% від кожного квитка Takflix віддає творцям кіно. Для запуску нових проєктів режисер(к)ам і продюсер(к)ам доводиться вкладати свої кошти. Не буде надходжень від попереднього фільму — не буде наступного.

Оплачуючи легальний перегляд сьогодні, ви інвестуєте у фільми, які будете дивитися завтра.

Підтримка національної економіки

З кожного легально придбаного квитка чи сертифіката ми сплачуємо єдиний податок. Творці кіно також платять податки зі своїх часток правовласників. Усі наші підрядники та контрагенти теж платять податки. Саме з таких податків фінансуються українська освіта, медицина, критична інфраструктура та ЗСУ.

Крім цього, Takflix, як малий бізнес, створює робочі місця і споживає товари та послуги, розвиваючи національну економіку. Переглядаючи кіно в нас, ви стаєте частиною цього процесу.

Кадр з фільму «Зошит війни» режисер Роман Любий

Внесок у Перемогу

Щонайменше 10% від кожного квитка ми перераховуємо у фонд «Повернись живим». Для деяких фільмів це 25%, 50% і навіть 100% (наприклад, для фільму «Зошит війни» режисера Романа Любого).

З обраних фільмів ми також робимо додаткові відрахування у фонди «Госпітальєри», «Голоси дітей», Markus Foundation, «Український мистецький фонд», Musicians Defend Ukraine тощо.

За допомогою безплатних фільмів на нашому сайті ми системно підтримуємо перевірені особисті збори наших друзів та спільноти кінематографістів.


Це авторська колонка. Думка редакції може не збігатися з думкою авторки.