Українська омбудсмен Людмила Денісова 11 січня переговорила телефоном з російською уповноваженою з прав людини Тетяною Москальковою.

Денісова запитала в російської омбудсмен, чому немає відповідей щодо дотримання прав низки українських політв'язнів: Олега Сенцова, Романа Сущенка, Володимира Дудки, Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Павла Гриба, Едема Бекірова, Кязима Аметова, Асана Чапуха та інших.

Вона вказала, що відправляла запити ще минулого 2018 року — «чекатиму відповідей».

Також омбудсмени обговорили можливу зустріч у Москві 14 січня. Денісова вказала, що готова зустрітися, адже «тем для обговорення у нас надзвичайно багато».

Українська уповноважена також нагадала про необхідність надання медичної допомоги кримському татарину Едему Бекірова та просила Москалькову звернути на це увагу. На що російська уповноважена пообіцяла з'ясувати усі обставини щодо стану здоров'я Бекірова.

Напередодні Європейський Союз закликав звільнити українських політв'язнів, зокрема Павла Гриба, кримськотатарського активіста Едема Бекірова та затриманих в Керченській протоці моряків. Про це йдеться у заяві речниці зовнішньополітичної служби ЄС Майї Косьянчич.

20 грудня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова просила омбудсмена РФ Тетяну Москалькову негайно забезпечити лікуванням українського ув'язненого в Росії Павла Гриба.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile