Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова просить омбудсмена РФ Тетяну Москалькову негайно забезпечити лікуванням українського ув'язненого в Росії Павла Гриба.

Денісова наголосила, що подальше перебування Гриба в умовах СІЗО без належного лікування загрожує виникненню внутрішніх кровотеч, що критично небезпечно для його життя.

«Я терміново звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням негайно вжити заходів для забезпечення українця Павла Гриба належним медичним доглядом та невідкладним лікуванням», — заявила Денісова.

12 грудня Грибу стало зле на суді і засідння перенесли на 21 грудня.

На попередньому засіданні 6 грудня троє російських силовиків заявили, що затримали українського політв'язня Павла Гриба в російському місті Ярцево. Павло разом з адвокаткою заперечує та каже, що його затримали в Білорусі, а потім вивезли до Росії. Двоє свідків у справі українського політв’язня Павла Гриба не змогли пояснити розбіжності у своїх свідченнях на стадії слідства та під час судового засідання. Раніше на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

23 липня 2018-го у суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу. За версією обвинувачення, він схиляв (в розмовах та по листуванню в скайпі) російську школярку Тетяну Єршову виготовити вибухівку та підірвати її на шкільній лінійці.

Гриб на суді в Ростові передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніякої школи він підривати не хотів» — інтерв'ю з мамою Павла Гриба

Поділитись: