Колишня депутатка Верховної Ради Тетяна Чорновол заявила, що Державне бюро розслідувань відмовилося відкрити кримінальні провадження щодо колишнього заступника глави Адміністрації президента Андрія Портнова.

Про це Чорновол повідомила у своєму Facebook.

«Керівник ДБР Роман Труба відмовився внести до ЄРДР мої заяви про злочини Портнова. Хоча відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається (ч. 4 ст. 214 КПК України)», — написала ексдепутатка.

Заяви стосуються «узурпації влади» Портновим і можливих зловживань на державній посаді в інтересах комерційної структури.

Чорновол зазначила, що, незважаючи на обіцянки Труби відкрити кримінальні справи і перевірити викладені факти, вона отримала дві відмови.

«Під час особистої зустрічі Труба виправдовувався, що ДБР порушило цілий букет політичнозамовних кримінальних справ по заявах самого Портнова, тому що не могло відмовити згідно КПК. Саме цим Труба пояснив порушення, наприклад, такої антидержавної кримінальної справи, де називається «злочином» ...контрнаступ ЗСУ на Донбасі 2014 року, в результаті якого було звільнено 70 відсотків території Донбасу», — розповіла Чорновол.

За словами ексдепутатки, на цій зустрічі вона повідомила Трубу, що готує заяви про злочини Портнова.

«Він мені гарантував, що порушить кримінальні справи і перевірить викладені факти», — зазначила Чорновол.

Громадське звернулося до ДБР за підтвердженням цієї інформації. Там пообіцяли згодом прокоментувати публікацію Чорновол.

Андрій Портнов, який обіймав посаду радника експрезидента Віктора Януковича у 2011–2014 роках, 19 травня повернувся в Україну після п’ятирічної відсутності. У 2014 році Портнов виїхав з України, певний час жив у Росії, а потім переїхав до Відня.

Поділитись: