Колишній журналістці та депутатці Верховної Ради 8-го скликання Тетяні Чорновол після обшуку вручили підозру за низкою кримінальних статей і викликали на допит на 14 квітня.

Про це вона розповіла у трансляції «Європейської Солідарності».

За словами Чорновол, у неї вилучили одяг, який вона носила під час «Революції Гідності», а саме 18 лютого 2014 року. Це куртка, каска і рюкзак. Також, за словами ексдепутатки, у неї забрали нагородну зброю і телефон.

«Вони шукали мою одежу, в якій я була 18 лютого 2014 року, під час Майдану. Я, як не дивно, її знайшла. Вони вилучили куртку, вилучили каску, рюкзак. Ці речі знайшлися. Далі у мене забрали нагородну зброю, хоча не мали права забирати. Ще у мене забрали телефон, хоч і не мали права забирати… У мене тут живе велика сім’я, багато речей — обшукували скрізь: і підвал, і погріб», — розповіла вона.

Чорновол також зазначила, що їй повідомили про підозру у скоєнні злочині за 8 статтями. У ДБР уточнили, що повідомили підозру в умисному вбивстві людини під час пожежі в офісі «Партії регіонів» у 2014-му.

«У половині з них покарання щось там від 5 до 15 років. Це політичні репресії. Це справа за Майдан. Проти мене як проти активістки Майдану», — сказала ексдепутатка

«Чи підпалювала я офіс «Партії регіонів»? Так… Чи причетна я до вбивств? Ні, мої руки не в крові», — наполягає вона, водночас запевняючи, що закликала майданівців не вбивати опонентів і сама ніколи не була «катом».

Чорновол пояснила, що підпалом офісу «Партії регіонів» вона з чоловіком намагалася відволікти увагу силовиків, щоб врятувати майданівців, і «відтягнути на себе» так званих «тітушок», які вбивали активістів Майдану в Маріїнському парку.

Вона переконана, що зараз влада намагається «змінити історію Майдану».

Як ми повідомляли раніше, зранку 10 квітня співробітники Державного бюро розслідувань провели обшуки в будинку Чорновол. Справа стосується підпалу офісу «Партії регіонів» у лютому 2014 року — під час масових розстрілів активістів га Майдані. Зокрема в ухвалі суду, за якою проводили обшуки, зазначено, що Чорновол разом з іншими людьми причетна до смерті Володимира Захарова (1948 р.н.).

Нагадаємо, під час пожежі 18 лютого 2014 року 65-річний співробітник офісу «Партії регіонів» Володимир Захаров не вийшов з будівлі, а пішов у кабінет наверх. Там він помер, отруївшись чадним газом.

Поділитись: